Հնարավոր է՝ Կիևը տուգանվի «Եվրատեսիլի» սկանդալի համար
Եվրոպական հեռարձակողների միությունը (EBU), Կիևին հայտնել է, որ ռուս երգչուհի Յուլիա Սամոյլովայի մուտքն Ուկրաինա արգելելով, ուկրաինական իշխանությունները «բավարար չեն համագործակցել» «Եվրատեսիլ» մրցույթի կազմակերպիչների հետ: Այժմ դրա պատճառով Ուկրաինան կարող է տուգանվել, հաղորդում է BBC-ն:
«Արդյունքում բուն մրցույթի նկատմամբ հետաքրքրությունը շեղվել է, իսկ «Եվրատեսիլի» հեղինակությունը դրվել է վտանգի տակ» ,- նշվում է «Եվրատեսիլի» կազմակերպիչների հայտարարության մեջ:
Հաղորդվում է, որ կա մտադրություն Ուկրաինայի հանրային հեռուստատեսությանը տուգանել, սակայն տուգանքի չափի մասին դեռ չի խոսվում: Մրցույթի կազմակերպիչները նշել են, որ այն զգալի կլինի:

Киев хотят оштрафовать из-за скандала на "Евровидении"
"В итоге внимание от самого конкурса было отвлечено, а репутация "Евровидения" была поставлена под угрозу", - говорится в заявлении организаторов "Евровидения".
Комитет по регламенту EBU рекомендовал оштрафовать Национальную общественную телерадиокомпанию Украины, сумма штрафа пока не называется. Организаторы конкурса указали, что она будет значительной.
Как отметили в EBU, рекомендация назначить штраф, помимо конфликта с Самойловой, учитывает и серьезные задержки при подготовке конкурса, которые происходили по вине Украины.