Հայտնի է «Եվրատեսիլ 2023»-ում Հայաստանի պատվիրակի անունը
Հայաստանն այս տարի «Եվրատեսիլում» կներկայացնի երգչուհի Բրյունետը: Որոշումը կայացվել է Հանրային հեռուստաընկերության անցկացրած ներքին ընտրության արդյունքում:
Բրյունետը հանրությանը հայտնի է մի քանի հիթային երգերով և պատրաստվում է նոր շունչ բերել եվրատեսիլյան մեծ բեմ: «Ուրախ եմ ձեզ հետ կիսվել այս նորությամբ: Ես պարզապես երաժշտություն եմ ստեղծում, որով այս անգամ կիսվելու եմ եվրոպական լսարանի հետ», — նշում է «Եվրատեսիլ 2023»-ում Հայաստանի պատվիրակը, փոխանցում է Armradio.am:
Բրյունետը երգել սկսել է 4 տարեկանից, իսկ ստեղծագործում է 15 տարեկանից: Իր բոլոր երգերի երաժշտության և բառերի հեղինակը հենց ինքն է: Բրյունետի «Գիշեր», «Smoke Break», «Բաց կապույտ աչքերդ» երգերը կարճ ժամանակում հիթ են դարձել և միլիոնավոր դիտումներ գրանցել Յութուբում:
Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը կարևորում է նման մրցույթներում Հայաստանը ներկայացնելու հնարավորությունը երիտասարդ և տաղանադավոր արտիստներին վստահելը. «Նախորդ տարի «Եվրատեսիլ» նորահայտ արտիստի ուղարկելու փորձն արդարացվեց. մինչև այժմ մրցութային երգը շարունակում է մեծ հաջողություններ գրանցել ու գերել միլիոնավոր երկրպագուների սրտեր: Հուսով եմ՝ այս տարի ևս կզարմացնենք եվրոպացի հանդիսատեսին ինքնատիպ հայ արտիստով»:
«Երևանում «Մանկական Եվրատեսիլի» կազմակերպումից մի քանի շաբաթ անց մենք արդեն սկսեցինք մայիսին կայանալիք մրցույթի մեր պատվիրակին ընտրելու գործընթացը: Այս փուլում արդեն աշխատում ենք երգի և տեսահոլովակի վրա, որը, վստահ եմ, շատ տպավորիչ է լինելու»,- ասում է «Եվրատեսիլի» հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Ծերունյանը:
«Եվրատեսիլ 2023» երգի մրցույթն այս տարի անցկացվելու է Լիվերպուլում. կիսաեզրափակիչները կկայանան մայիսին 9-ին և 11-ին, իսկ եզրափակիչը՝ մայիսին 13-ին: Բրյունետը ելույթ կունենա երկրորդ կիսաեզրափակչի առաջին հատվածում:

В этом году Армению на Евровидении будет представлять певица Brunette. Решение было принято в результате внутренних выборов, проведенных Общественной телекомпанией, передает Armradio.am.
Brunette известна публике по нескольким хитам и собирается принести новое дыхание на большую европейскую сцену. "Рада поделиться с вами этой новостью. Я просто создаю музыку, которой на этот раз поделюсь с европейской аудиторией", — говорит представительница Армении на Евровидении 2023.
Brunette начала петь в 4 года, а сочинять музыку с 15 лет. Она является автором музыки и текстов всех своих песен. Песни Brunette "Ночь", "Smoke Break", "Открой свои голубые глаза" за короткое время стали хитами и набрали миллионы просмотров на YouTube.
Оганес Мовсисян, исполнительный директор общественной телекомпании, подчеркивает важность предоставления молодым и талантливым артистам возможности представлять Армению на таких конкурсах. "В прошлом году попытка отправить на "Евровидение" нового исполнителя оправдалась: до сих пор конкурсная песня продолжает пользоваться большим успехом и покорять сердца миллионов поклонников. Надеюсь, что в этом году мы удивим европейскую публику самобытной армянской артисткой".
"Спустя несколько недель после организации "Детского Евровидения" в Ереване мы уже начали процесс выбора нашего делегата на майский конкурс. На данном этапе мы уже работаем над песней и клипом, который, я уверен, будет очень впечатляющим", — говорит глава армянской делегации на Евровидении Давид Церунян.
В этом году в Ливерпуле пройдет песенный конкурс "Евровидение 2023". полуфиналы состоятся 9 и 11 мая, а финал — 13 мая. Брюнетка выступит в первой части второго полуфинала.