Հայտնի է «Եվրատեսիլ 2023»-ում Հայաստանի պատվիրակի անունը
Հայաստանն այս տարի «Եվրատեսիլում» կներկայացնի երգչուհի Բրյունետը: Որոշումը կայացվել է Հանրային հեռուստաընկերության անցկացրած ներքին ընտրության արդյունքում:
Բրյունետը հանրությանը հայտնի է մի քանի հիթային երգերով և պատրաստվում է նոր շունչ բերել եվրատեսիլյան մեծ բեմ: «Ուրախ եմ ձեզ հետ կիսվել այս նորությամբ: Ես պարզապես երաժշտություն եմ ստեղծում, որով այս անգամ կիսվելու եմ եվրոպական լսարանի հետ», — նշում է «Եվրատեսիլ 2023»-ում Հայաստանի պատվիրակը, փոխանցում է Armradio.am:
Բրյունետը երգել սկսել է 4 տարեկանից, իսկ ստեղծագործում է 15 տարեկանից: Իր բոլոր երգերի երաժշտության և բառերի հեղինակը հենց ինքն է: Բրյունետի «Գիշեր», «Smoke Break», «Բաց կապույտ աչքերդ» երգերը կարճ ժամանակում հիթ են դարձել և միլիոնավոր դիտումներ գրանցել Յութուբում:
Հանրային հեռուստաընկերության գործադիր տնօրեն Հովհաննես Մովսիսյանը կարևորում է նման մրցույթներում Հայաստանը ներկայացնելու հնարավորությունը երիտասարդ և տաղանադավոր արտիստներին վստահելը. «Նախորդ տարի «Եվրատեսիլ» նորահայտ արտիստի ուղարկելու փորձն արդարացվեց. մինչև այժմ մրցութային երգը շարունակում է մեծ հաջողություններ գրանցել ու գերել միլիոնավոր երկրպագուների սրտեր: Հուսով եմ՝ այս տարի ևս կզարմացնենք եվրոպացի հանդիսատեսին ինքնատիպ հայ արտիստով»:
«Երևանում «Մանկական Եվրատեսիլի» կազմակերպումից մի քանի շաբաթ անց մենք արդեն սկսեցինք մայիսին կայանալիք մրցույթի մեր պատվիրակին ընտրելու գործընթացը: Այս փուլում արդեն աշխատում ենք երգի և տեսահոլովակի վրա, որը, վստահ եմ, շատ տպավորիչ է լինելու»,- ասում է «Եվրատեսիլի» հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար Դավիթ Ծերունյանը:
«Եվրատեսիլ 2023» երգի մրցույթն այս տարի անցկացվելու է Լիվերպուլում. կիսաեզրափակիչները կկայանան մայիսին 9-ին և 11-ին, իսկ եզրափակիչը՝ մայիսին 13-ին: Բրյունետը ելույթ կունենա երկրորդ կիսաեզրափակչի առաջին հատվածում:

Brunette will represent Armenia in the Eurovision Song Contest. The decision was made internally by Public TVArmradio.am reports.
Brunette is known to the public for several hit songs. She intends to bring a new style to the big Eurovision stage.
"I am happy to share the news with you. I just create music, and this time I will share it with the European audience," says Armenia’s representative to the Eurovision Song Contest.
Brunette has been singing since she was four and has been writing music since she was fifteen. She has written the music and lyrics to all her songs. Brunette’s songs "Night", "Smoke Break" and "Light Blue Eyes" became hits in a short time and have millions of views on YouTube.
Public TV`s Executive Director Hovhannes Movsisyan emphasizes the importance of entrusting young and talented artists with the opportunity to represent Armenia in such contests.
"Last year, sending a young artist to ESC 2023 was justified. The song is still successful and captivates millions of fans. I hope this year we will surprise the European audience with a unique Armenian artist," says Movsisyan.
"A few weeks after organizing the Junior Eurovision in Yerevan, we started the process of selecting our representative for the contest. At this stage, we are working on the song and the video, which I am sure will be impressive," says Davit Tserunyan, the Head of the Armenian delegation to the Eurovision Song Contest.
This year, Eurovision Song Contest 2023 will take place in Liverpool. The semi-finals will take place on May 9 and 11. The final will take place on May 13.