Էրդողանը Գերմանիա կմեկնի առանց թիկնազորի հետախուզվող անդամների
Համբուրգ քաղաքում կայանալիք G-20 գագաթնաժողովին մասնակցել պատրաստվող Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը Գերմանիա կմեկնի 250-հոգիանոց պատվիրակությամբ: Պատվիրակության անդամների ցուցակը թուրքական կողմը հանձնել է Գերմանիայի իշխանություններին,հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ գերմանական Deutsche Welle-ին հղումով:
Պաշտոնական Անկարան անցնող շաբաթվա ընթացքում ինքնակամ թարմացրել է պատվիրակության մեջ ընդգրկված անդամների ցուցակը՝ հանելով այդտեղից Էրդողանի թիկնազորի այն անդամներին, ում նկատմամբ Միացյալ Նահանգներում հտախուզում է հայտարարված:
Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարարությունից պաշտոնական Անկարային հայտնել էին, որ չեն ցանկանում իրենց երկրում տեսնել Էրդողանի թիկնազորի այն 12 անդամներին, ովքեր Վաշինգտոնում հարձակվել էին ցուցարարների վրա և ում նկատմամբ կա կալանքի որոշում:

Эрдоган поедет в Германию без сотрудников своей охраны, объявленных в розыск в США
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган поедет на саммит G-20, который пройдет в Гамбург, с делегацией в составе 250 человек. Список членов делегации передан властям Германии, передает "Арменпресс".
Газета Deutsche Welle выяснила в дипломатических кругах, что в составе делегации – 5 министров и более 60 полицейских: официальная Анкара обновила списки делегации, добровольно убрав оттуда сотрудников охраны Эрдогана, объявленных в розыск в США.
Ранее МИД Германии заявил Анкаре о нежелательности присутствия в стране тех 12 сотрудников охраны Эрдогана, которые напали в Вашингтоне на демонстрантов, в отношении которых есть ордер на арест.