Ֆրանսիացի ազգայնականը Մակրոնի նկատմամբ հարձակում է նախապատրաստել
Ֆրանսիայի գործազուրկ բնակիչներից մեկի նկատմամբ ահաբեկչության մեղադրանք է ներկայացվել: Տղամարդը հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին գնդակահարելու մտադրության մասին, հաղորդում է «Ռեգնում» գործակալությունը:
23-ամյա երիտասարդ տղամարդը, պատրաստվել է Կալաշնիկով տեսակի հրացան ձեռք բերել և հուլիսի 14-ին՝ Ֆրանսիայի ազգային տոնին, հարձակում կատարել Մակրոնի նկատմամբ:
Իր մտարդրությունների մասին ֆրանսիացին, ով հայտնի է իր աջակողմյան հայացքներով, գրել է ինտերնետ-ֆորումներից մեկում, որտեղից էլ օգտատերերն ինֆորմացիան փոխանցել են ոստիկանությանը: Հուլիսի մեկին տղամարդուն ձերբակալել են Արժանտյո քաղաքում գտնվող իր տանը:
Տղամարդու մոտ արձանագրել են հոգեկան անհանավասարակշռություն՝ միաժամանակ նշելով, որ նա պատասխանատու է իր գործողությունների համար:

Француз-националист готовил покушение на Макрона
Безработному жителю Франции предъявлено обвинение в терроризме. Мужчина заявлял о намерении застрелить главу государства Эммануэля Макрона, передает ИА REGNUM.
23-летний молодой человек, известный ультраправыми взглядами, собирался приобрести автомат Калашникова и напасть на президента 14 июля, в день национального праздника. В качестве места атаки он выбрал Елисейские поля, где состоится военный парад.
Свои намерения экстремист изложил на одном из интернет-форумов, а пользователи передали сообщение полиции через специальный сайт. 1 июля мужчину арестовали в его доме в городе Аржантёй.
Отмечается, что стражам порядка он угрожал кухонным ножом, а еще два ножа были позже обнаружены у него в автомобиле. В 2016 году этого человека уже судили за пропаганду терроризма.
Как уточняет телеканал, мужчину признали психически неуравновешенным. Вместе с тем специалисты признали его ответственным за свои действия.