Ֆրանսիացի ազգայնականը Մակրոնի նկատմամբ հարձակում է նախապատրաստել
Ֆրանսիայի գործազուրկ բնակիչներից մեկի նկատմամբ ահաբեկչության մեղադրանք է ներկայացվել: Տղամարդը հայտարարել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին գնդակահարելու մտադրության մասին, հաղորդում է «Ռեգնում» գործակալությունը:
23-ամյա երիտասարդ տղամարդը, պատրաստվել է Կալաշնիկով տեսակի հրացան ձեռք բերել և հուլիսի 14-ին՝ Ֆրանսիայի ազգային տոնին, հարձակում կատարել Մակրոնի նկատմամբ:
Իր մտարդրությունների մասին ֆրանսիացին, ով հայտնի է իր աջակողմյան հայացքներով, գրել է ինտերնետ-ֆորումներից մեկում, որտեղից էլ օգտատերերն ինֆորմացիան փոխանցել են ոստիկանությանը: Հուլիսի մեկին տղամարդուն ձերբակալել են Արժանտյո քաղաքում գտնվող իր տանը:
Տղամարդու մոտ արձանագրել են հոգեկան անհանավասարակշռություն՝ միաժամանակ նշելով, որ նա պատասխանատու է իր գործողությունների համար:

A French Nationalist Was Preparing an Attack on Macron
A 23-year-old who describes himself as a "far right nationalist" has been charged in France for an alleged plot to kill President Emmanuel Macron during this month's July 14th Bastille Day parade in Paris, The Local reports.
The 23-year-old man from the suburb of Argenteuil near Paris was charged with terror offences, according to French media RMC, for an alleged plot to assassinate the new president during the annual July 14th parade on the Champs-Elysées.
The reports were later confirmed by police sources to other media.
According to reports the man, who describes himself as a "nationalist" and follows the ideology of the far right, came to the attention of intelligence services after he was flagged up for a conversation he had online.