ՊԲ զինուժը դիմել է պատասխան գործողությունների, ինչի արդյունքում վնաս է հասցվել Ալխանլու գյուղում տեղակայված կրակակետին. ԼՂՀ ՊՆ
Հուլիսի 4-ին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը ժամը 20:31-20:40-ի սահմաններում ստիպված եղել ձեռնարկել պատասխան գործողություններ, ինչի արդյունքում վնաս է հասցվել Ալխանլու գյուղում տեղակայված կրակակետին: ՊԲ համապատասխան ծառայությունների կողմից տրամադրված հավաստի տվյալներով, հակառակորդն ունի կորուստներ:
Ադրբեջանական սադրիչ գործողությունների արդյունքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
Վերջում հավելենք, որ կատարվածի հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Բաքվի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

NKR Defense Army Resorted to Retaliatory Actions Damaging the Firing Point of Azerbaijan Located in the Village of Alkhanlu
On Tuesday, July 4, the Azerbaijani Armed Forces continued violating the ceasefire regime at various parts of the Artsakh-Azerbaijan border, the press service of the Artsakh Republic Defense Ministry reports.
To suppress the offensive activity of the Armed Forces of Azerbaijan, the advanced units of the NKR Defense Army at about 08:31-08:40 p.m. were forced to resort to retaliatory actions, as a result of which damage was caused to the firing point located in the village of Alkhanlu. According to reliable data provided by the relevant services of the NKR, the opponent suffered losses.
As a result of the provocative actions of Azerbaijan, NKR Defense Army did not suffer losses.
"The responsibility for the consequences of what happened lies on the military-political leadership of Azerbaijan," the release said.