ՊԲ զինուժը դիմել է պատասխան գործողությունների, ինչի արդյունքում վնաս է հասցվել Ալխանլու գյուղում տեղակայված կրակակետին. ԼՂՀ ՊՆ
Հուլիսի 4-ին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը:
Ինչպես տեղեկացնում է Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունը, հակառակորդի նախահարձակ ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ առաջապահ զորամասերը ժամը 20:31-20:40-ի սահմաններում ստիպված եղել ձեռնարկել պատասխան գործողություններ, ինչի արդյունքում վնաս է հասցվել Ալխանլու գյուղում տեղակայված կրակակետին: ՊԲ համապատասխան ծառայությունների կողմից տրամադրված հավաստի տվյալներով, հակառակորդն ունի կորուստներ:
Ադրբեջանական սադրիչ գործողությունների արդյունքում ՊԲ-ն կորուստներ չի ունեցել:
Վերջում հավելենք, որ կատարվածի հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Բաքվի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը:

Армия обороны прибегла к ответным действиям: причинен ущерб огневой точке, расположенной в азербайджанском селе
Для подавления наступательной активности ВС Азербайджана передовые подразделения Армии обороны Арцаха около 20:31-20:40 были вынуждены прибегнуть к ответным действиям, в результате чего ущерб причинен огневой точке, расположенной в селе Алханлу. Согласно достоверным данным, предоставленным соответствующими службами АО Арцаха, противник понес потери.
В результате провокационных действий Азербайджана АО Арцаха потерь не понесла.
"Всю ответственность за последствия произошедшего несет военно-политическое руководство Баку", - отмечается в сообщении минобороны Республики Арцах.