Պարսից ծոցի երկրները հաստատել են իրենց վերջնագրին Կատարի պատասխանի ստացումը
Կատարի իշխանությունները պատասխանել են Սաուդյան Արաբիայի, Արաբական Միացյալ Էմիրաթների, Բահրեյին և Եգիպտոսի մեղադրանքին, հաղորդում է  Gazeta.ru-ն:
«Չորս արաբական երկրները Կատարից Քուվեյթի միջոցով ստացել են պատասխան իրենց իսկ առաջադրած վերջանգրի ժամկետին ընդառաջ»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:
Ընդ որում, Կատարի պաշտոնական պատասխանի մասին մանրամասներ չկան: Նշվում է միայն, որ Կատարի հաղորդագրությանը համատեղ պատասխանը կտրվի «հարմար ժամանակ»:
Ավելի վաղ, Կատարի Արտաքին գործերի նախարար Մուհամադ բեն Աբդուրահման ալ-Տանին պաշտոնական պատասխանով մեկնել էր Քուվեյթ:

Страны Персидского залива подтвердили получение ответа от Катара на их ультиматум
Власти Катара передали ответ на выдвинутые требования Саудовской Аравии, Объединенным Арабским Эмиратам (ОАЭ), Бахрейну и Египету, передает Gazeta.ru.
«Четыре арабские страны получили ответ Катара через Кувейт перед окончанием срока (ультиматума), продленного по просьбе эмира Кувейта шейха Сабаха аль-Ахмеда аль-Джабера ас-Сабаха», — говорится в сообщении.
При этом подробностей о содержании послания агентство не приводит.
Отмечается, что совместный ответ на послание Катара будет дан «в подходящее время».
Ранее министр иностранных дел Катара Мухаммад бен Абдуррахман аль-Тани прибыл в Кувейт с официальным ответом на список требований от ряда арабских стран.