Տոնական ուիքենդը Չիկագոյում. փոխհրաձգությունների արդյունքում ավելի քան 100 մարդ է տուժել
ԱՄՆ Անկախության օրվա առթիվ հանգստյան 4 օրերի ընթացքում Չիկագոյում ավելի քան 100 մարդ է վիրավորվել՝ այդ թվում նաև մահացու, անկանոն հրաձգությունների արդյունքում։ Ինչպես կարծում է ոստիկանությունը, հրաձգություններն իրականացրել են տեղի բանդաների ներկայացուցիչները, հայտնում է BBC-ն։
Չիկագոյի իշխանությունները քաղաքի ամենախնդրահարույց՝ հարավային և արևմտյան ծայրամասեր են ուղարկել ոստիկանության հավելյալ 1000 աշխատակցի, ովքեր, սակայն, չեն կարողացել հանդարտեցնել շարունակվող անկարգությունները։
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն օրերս հայտարարել է, որ Չիկագոյի ոստիկանությանն օգնության կուղարկի ՀԴԲ գործակալներին՝ վերջ տալու հանցավոր խմբավորումերի բախումներին, որոնց զոհն են դառնում պատահական անցորդները։

Праздничный уикенд в Чикаго: более 100 человек пострадали в результате перестрелок
За четыре дня выходных по случаю Дня независимости США, отмечавшегося 4 июля, в Чикаго более 100 человек получили ранения, в том числе смертельные, в результате беспорядочной стрельбы, которую устраивали, как полагает полиция, местные бандиты, передает BBC.
Власти Чикаго направили в самые проблемные районы города - в южные и западные окраины - дополнительно 1000 сотрудников полиции, которые, однако, не смогли усмирить продолжающиеся беспорядкам.
Президент США Дональд Трамп на днях заявил, что направит на помощь чикагской полиции агентов ФБР, чтобы положить конец столкновениям преступных группировок, жертвами которых становятся случайные прохожие.