Ջիգարխանյանի նախկին կնոջը մեղադրել են նրա դեմ մահափորձի կազմակերպման մեջ
ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արմեն Ջիգարխանյանի նախկին կնոջը՝ Տատյանա Վլասովային, մեղադրել են նախկին ամուսնու ու նրա ներկայիս կնոջ դեմ մահափորձ կազմակերպելու մեջ, գրում է «Комсомольская правда»-ն։
Վլասովան «Ուղիղ եթեր» շոուի ժամանակ պատմել է, որ Արմեն Ջիգարխանյանի հետ Մոսկվայի իրենց անշարժ գույքի վերաբերյալ խոսակցությունից հետո իրեն զանգել են ոստիկանությունից և ասել, որ իր դեմ քրեական գործ է հարուցված:
«Իմ փաստաբանի հետ գնում եմ ոստիկանական բաժանմունք… Այնտեղ իմացա, որ կնոջ վրա քիմիական թթու եմ ուզում լցնել, ցանկացել եմ տունն ու մեքենան այրել, մարդասպաններ վարձել», - ասել է Վլասովան՝ կարծիք արտահայտելով, որ Արմեն Ջիգարխանյանի դիմումը կեղծ է եղել, քանի որ մեծատառ «Ա» նման չի եղել իր ձեռագրին:
Քրեական գործը կարճվել է, սակայն Ջիգարխանյանի և Վլասովայի միջև  Մոսկվայի կենտրոնում գտնվող տան վերաբերյալ դատական գործը շարունակվում է: Արմեն Ջիգարխանյանն ու Տատյանա Վլասովան ամուսնալուծվել են 2015 թվականին՝ 50 տարվա համատեղ կյանքից հետո։ Համատեղ կյանքի ընթացում նրանք երեխաներ չեն ունեցել։

Бывшую супругу Армена Джигарханяна обвинили в покушении на него
Бывшую супругу народного артиста СССР Армена Джигарханяна, Татьяну Власову, обвинили в организации покушения на него и его нынешнюю жену, передает "Комсомольская правда"
Так, недавно Власова приняла участие в шоу "Прямой эфир", где заявила, что в борьбе за квартиру в Староконюшенном переулке новая жена актера готова на все. Татьяна отметила, что после разговора с Джигарханяном о недвижимости в столице ей позвонили из полиции и сообщили, что на нее возбуждено уголовное дело. Власову обвинили в попытке покушения на жизнь артиста и его молодой супруги.
"Я со своим юристом иду в полицейский участок, мне дают почитать эти два заявления: ее коротенькое, его - пообширнее. Там я узнала, что я ее и кислотой облить хочу, и поджечь ее квартиру, и машину, и нанять киллеров. Было написано: "Просим возбудить уголовное дело"", - рассказала Власова. Бывшая жена актера отметила, что заявление от Армена Борисовича показалось ей поддельным, потому что заглавная буква "А" не соответствовала его почерку.
Уголовное дело все-таки было закрыто, но сейчас Татьяна Сергеевна и Армен Борисович продолжают судебную тяжбу из-за квартиры в центре Москвы. У бывших супругов нет общих детей.