ՄԽ համանախագահներն առաջարկում են իրենց օգնությունը Սարգսյան-Ալիև հանդիպման կազմակերպման հարցում
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները (դեսպան Իգոր Պոպովը Ռուսաստանի Դաշնությունից, դեսպան Ստեֆան Վիսկոնտին Ֆրանսիայից և դեսպան Ռիչարդ Հոգլանդն ԱՄՆ-ից) հայտարարություն են տարածել Բրյուսելում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ հանդիպման արդյունքներով, փոխանցում է «Արմենպրեսը»:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները՝ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա) և Ռիչարդ Հոգլանդը (ԱՄՆ), հուլիսի 11-ին հանդիպել են Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամադյարովի և Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ՝ քննարկելու Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ հետագա աշխատանքի մանրամասները: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկը: Նախարարները համաձայնել են փոխանցել իրենց նախագահներին համանախագահների առաջարկը՝ այս տարի ավելի ուշ բարձր մակարդակով հանդիպում կազմակերպելու մասին: Համանախագահներն առաջարկել են իրենց օգնությունը հանդիպման կազմակերպման գործում: Քննարկվել է նաև ներկա իրադրությունը շփման գծում: Նախարարները և համանախագահները համաձայնել են կրկին հանդիպել սեպտեմբերին Նյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 72-րդ նստաշրջանի շրջանակում»,- ասվում է հայտարարության մեջ:

Сопредседатели МГ ОБСЕ предложили помощь в организации встречи президентов Армении и Азербайджана
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ – Игорь Попов (РФ), Стефан Висконти (Франция) и Ричард Хогланд (США) – выступили с заявлением по итогам состоявшейся 11 июля в Брюсселе встречи с главами МИД Армении и Азербайджана Эдвардом Налбандяном и Эльмаром Мамедъяровым, передает Panorama.am.
Как сообщается на официальном сайте ОБСЕ, на встрече продолжились обсуждения вокруг дальнейшей работы по урегулированию карабахской проблемы. Как указывается, на встрече присутствовал также личный представитель действующего председателя ОБСЕ Анджей Каспршик.
Министры договорились передать президентам своих стран предложение сопредседателей о проведении саммита  высокого уровня в конце 2017 года. Сопредседатели предложили свою помощь в организации этого саммита.
Обсуждалась также текущая ситуация на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск.
Министры и сопредседатели согласились вновь встретиться в Нью-Йорке в сентябре – в рамках 72-й сессии Генеральной Ассамблеи Организации Объединенных Наций".