ՄԽ համանախագահներն առաջարկում են իրենց օգնությունը Սարգսյան-Ալիև հանդիպման կազմակերպման հարցում
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները (դեսպան Իգոր Պոպովը Ռուսաստանի Դաշնությունից, դեսպան Ստեֆան Վիսկոնտին Ֆրանսիայից և դեսպան Ռիչարդ Հոգլանդն ԱՄՆ-ից) հայտարարություն են տարածել Բրյուսելում Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ հանդիպման արդյունքներով, փոխանցում է «Արմենպրեսը»:
«ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները՝ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտին (Ֆրանսիա) և Ռիչարդ Հոգլանդը (ԱՄՆ), հուլիսի 11-ին հանդիպել են Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամադյարովի և Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հետ՝ քննարկելու Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ հետագա աշխատանքի մանրամասները: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկը: Նախարարները համաձայնել են փոխանցել իրենց նախագահներին համանախագահների առաջարկը՝ այս տարի ավելի ուշ բարձր մակարդակով հանդիպում կազմակերպելու մասին: Համանախագահներն առաջարկել են իրենց օգնությունը հանդիպման կազմակերպման գործում: Քննարկվել է նաև ներկա իրադրությունը շփման գծում: Նախարարները և համանախագահները համաձայնել են կրկին հանդիպել սեպտեմբերին Նյու Յորքում՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 72-րդ նստաշրջանի շրջանակում»,- ասվում է հայտարարության մեջ:

OSCE MG Co-Chairs Offered Their Assistance in Organizing Aliyev-Sargsyan Meeting
The Co-Chairs of the OSCE Minsk Group (Ambassador Igor Popov of the Russian Federation, Ambassador Stephane Visconti of France, and Ambassador Richard Hoagland of the United States of America) met on 11 July with the Foreign Minister of Azerbaijan Elmar Mammadyarov and the Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian to discuss modalities of further work on the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict. The Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, Ambassador Andrzej Kasprzyk, also participated in the meeting, the press service of the OSCE reports.
The Ministers agreed to pass to their Presidents the Co-Chairs’ proposal for a high-level meeting later this year. The Co-Chairs offered their assistance in organizing this meeting.
The current situation on the Line of Contact was also discussed.
The Ministers and the Co-Chairs agreed to meet again in New York in September on the margins of the 72nd Session of the United Nations General Assembly.