Մեծ Բրիտանիայից ԵՄ չվերթները կարող են չեղարկվել
Brexit-ը կարող է ազդել նաև Մեծ Բրիտանիա-ԵՄ ավիահաղորդակցության վրա։ Ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին, հղում կատարելով Sunday Times-ին, ավիաընկերությունները կչեղարիկեն վաճառված տոմսերը, եթե Մեծ Բրիտանիան և ԵՄ-ն չկարողանան համաձայնության գալ Brexit-ի ընթացում։
Հնարավոր չեղարկման մասին զգուշացումը տպագրված կլինի 2019թ․-ի համար նախատեսված տոմսերի վրա, որոնք վաճառքի կհանվեն 2018թ․ մարտից։
«Մենք չեղարկելու են չվերթները։ Մենք չեղարկելու ենք մարդկանց ճամփորդությունները 2019թ․ ամառային արձակուրդների համար»,- ասել է իռլանդական Ryanair ավիաընկերության ղեկավարը։
Ըստ թերթի աղբյուրների, բրիտանական կառավարությունը դեռ չի կարողանում ԵՄ հետ համաձայնեցել ԵՄ հետ բաց երկնքի համաձայնագրի ուժի մեջ մնալը։

Авиарейсы из Великобритании в ЕС могут быть аннулированы
Brexit может отразиться на авиарейсах из Великобритании в ЕС. Как передает РИА Новости, со ссылкой на Sunday Times, авиакомпании аннулируют проданные билеты на рейсы из Великобритании в Европу, если правительство Соединенного Королевства не сможет достичь с Брюсселем соглашения по выходу из ЕС.
Предупреждение о возможной отмене перелета будет напечатано на билетах на рейсы 2019 года, которые поступят в продажу с марта 2018-го.
"Мы будем отменять рейсы. Мы будем отменять поездки людей на праздники летом 2019 года", — заявил глава ирландской авиакомпании Ryanair Майкл О'Лири.
По словам осведомленного источника газеты, британское правительство пока не может достичь соглашения с Евросоюзом, которое оставило бы в силе договор по открытому небу, действующий в рамках ЕС.