ՌԴ-ն կկազմակերպի Սարգսյան-Ալիև հանդիպումը
Ռուսաստանը կդառնա Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հանդիպման գլխավոր կազմակերպիչը: Հադնիպումը պետք է տեղի ունենա մինչև ընթացիկ տարվա վերջ, հայտնում է «Известия» թերթը՝ հղվելով աղբյուրին ՌԴ ԱԳՆ-ում:
«Մոսկվան դարձել է գլխավոր միջնորդ այս հարցում, քանի որ Բաքվի և Երևանի ներկայացուցիչներին բանակցային սեղանի շուրջ նստեցնելու Ղարաբաղի հարցով  ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի մյուս համանախագահների (ԱՄՆ, Ֆրանսիա) ջանքերը հաջողությամբ չպսակվեցին», - ասվում է հոդվածում:
ՌԴ ԱԳՆ-ում հրատարակչության աղբյուրի խոսքերով, ով ծանոթ է Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման ընթացքին, «երկխոսությանը հավատարիմ մնալն սկզբունքային նշանակություն ունի: Դրա շնորհիվ է, որ տարածաշրջանում չի բռնկվել լայնամասշտաբ պատերազմ: Սակայն կողմերի նպատակներն ու տեսլականները շարունակում են տարբեր մնալ»:

RF will Organize Sargsyan-Aliyev Meeting
Russia will be the main organizer of the meeting between Armenian president Serzh Sargsyan and Azerbaijani president Ilham Aliyev, which is to be held before the end of this year, the "Izvestia" newspaper reportes citing a source in the Russian Foreign Ministry.
"Moscow became the main mediator in this matter, as the attempts of the other co-chairs of the OSCE Minsk Group on Karabakh (USA and France) to seat the representatives of Baku and Yerevan at the negotiating were unsuccessful," the article says.
According to the source of the publication in the Russian Foreign Ministry, who is familiar with the process of the Karabakh settlement, "maintaining the dialogue has fundamental importance. Due to this, a full-scale war did not break out in the region. However, the goals and vision of the parties are still different".