Ասադի որդին պատմել է Սիրիայի պատերազմի մասին
Մարդիկ, ովքեր Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադին բռնապետ են անվանում, չեն հասկանում այդ երկրի իրողությունները: «O Globo» -ին տված հարցազրույցում նման կարծիք է հայտնել Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադի որդին՝ Հաֆեզը, ով սիրիական պատվիրակության կազմում Ռիո դե Ժանեյրո էր ժամանել մասնակցելու Մաթեմատիկայի միջազգային օլիմպիադային:
«Ես գիտեմ, թե ինչ մարդ է իմ հայրը: Մարդիկ շատ բան են ասում նրա մասին որպես նախագահ: նրանք ուղղակի կարճատես են: Բայց դա չի արտացոլում իրականությունը», - ասել է Հաֆեզ Ասադը՝ պատասխանելով հարցին, թե ի՞նչ է զգում, երբ հորն անվանում են բռնապետ:
Սիրիայի նախագահի որդին ընդգծել է, որ Սիրիայի մյուս քաղաքացիների նման ինքը ևս, ապրելով Սիրիայում, ստիպված է տեսնել այն բոլոր սարսափները, ինչ տեղի է ունենում երկրում
«Սիրիայի իշխանություններն ու ժողովուրդը միասնական են զավթիչների դեմ պայքարում, որոնք գրավել էին երկիրը», - հավելել է Հաֆեզ Ասադը:

Сын Асада рассказал о войне в Сирии
Люди, которые называют президента Сирии Башара Асада "диктатором", не понимают реалий этой страны. Об этом заявил сын сирийского президента 15-летний Хафез Асад в интервью изданию O Globo, сообщает gazeta.ru.
Сын Асада прибыл в Рио-де-Жанейро в составе сирийской делегации на Международную математическую олимпиаду.
"Я знаю, каков мой отец. О нем в качестве президента люди говорят много разных вещей. И они зачастую близоруки (в своих оценках). Но то, что они говорят, не имеет отношения к реальности", - заявил Хафез Асад.
По его словам, он также вынужден видеть ужас, который происходит в его стране.
"Народ и правительство (Сирии) едины в своей борьбе с захватчиками, которые оккупировали страну", - добавил сын сирийского президента.