Ադրբեջանի գնդակոծությունների մասին ՄԻՊ զեկույցն ուղարկվել է միջազգային կառույցներին
Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի հաղորդմամբ, ՀՀ սահմանամերձ գյուղերում (Բաղանիս, Ոսկեվան, Կոթի) կատարված փաստահավաք աշխատանքների վերաբերյալ հատուկ զեկույցի անգլերեն և ֆրանսերեն տարբերակներն ուղարկվել են միջազգային կառույցներին։
Հայտարարության մեջ ասվում է, որ սա ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի հերթական քայլն է՝ ադրբեջանական զինուժի թիրախավորված գնդակոծությունների մասին միջազգային հանրությանը իրազեկելու ուղղությամբ։
Ամբողջական զերկույցն անգելերեն և ֆրանսերեն լեզուներով կարելի է գտնել ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնական կայքում:

Доклад омбудсмена Армении о стрельбе Азербайджана направлен в международные организации
Как сообщает аппарат Уполномоченного по правам человека, специальный доклад по сбору фактов в приграничных селах Армении (Баганис, Воскеван, Коти) на английском и французском языках направлен в международные организации.
В заявлении говорится, что это очередной шаг омбудсмена, который направлен на информирование международного сообщества о целевой стрельбе азербайджанских вооруженных сил.
Полный доклад на английском и французском языках можно найти на официальном сайте Уполномоченного по правам человека Армении.