Բակո Սահակյանը մասնակցել է Գանձասարի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցու օծման 777-ամյակին նվիրված Սուրբ պատարագին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 23-ին Մարտակերտի շրջանի Վանք գյուղում մասնակցել է Գանձասարի վանական համալիրի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցու օծման 777-ամյակին նվիրված Սուրբ պատարագին եւ տոնական միջոցառումներին:
Արցախի Հանրապետությունում բարեգործական մի շարք ծրագրերի իրականացման գործում ունեցած ավանդի համար եւ Գանձասարի Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցու օծման 777-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ Նախագահ Սահակյանը Արցախի թեմի փոխառաջնորդ Սահակ վարդապետ Շաքարյանին, բարերարներ Վարուժան Բաղրամյանին եւ Արամ Ֆրանկյանին պարգևատրել է «Երախտագիտություն» մեդալով։
Միջոցառումներին ներկա էին ԼՂՀ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, ՀՀ արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, ներկայացուցիչներ Հայաստանից եւ Սփյուռքից, հյուրեր արտերկրից:

Президент Арцаха принял участие в мероприятиях, посвященных 777-летию освящения церкви Святого Иоанна Крестителя
23 июля в селе Ванк Мартакертского района президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в Святой литургии и праздничных мероприятиях, посвященных 777-летию освящения церкви Святого Иоанна Крестителя монастырского комплекса Гандзасар.
Бако Саакян наградил медалью "Благодарность" заместителя предводителя Арцахской епархии ААЦ архимандрита Саака Шакаряна, благотворителей Варужана Баграмяна и Арама Франкяна за вклад в осуществление ряда благотворительных программ в Республике Арцах и по случаю 777-летия освящения церкви Святого Иоанна Крестителя.
На мероприятиях присутствовали председатель Национального Собрания НКР Ашот Гулян, министр иностранных дел Республики Армения Эдвард Налбандян, другие должностные лица, представители Армении и Диаспоры, гости из-за рубежа.