Հայ զինվորականները մեկնել են ՌԴ՝ մասնակցելու Միջազգային ռազմական խաղերին
22 պետություններից ավելի քան 1200 զինվորականներ մեկնել են ՌԴ՝ մասնակցելու Միջազգային ռազմական խաղերին: Այս մասին տեղեկացնում է ՌԴ ՊՆ-ն:
«Միջազգային ռազմական խաղեր - 2017»-ին մասնակցելու համար Ռուսաստան են ժամանել 22 պետությունների զինված ուժերի 1238 ներկայացուցիչներ», - ասվում է հայտարարության մեջ:
Նշվում է, որ Հայաստանի, Անդրբեջանի, Անգոլայի, Բելառուսի, Վենեսուելայի, Զիմբաբվեի, Եգիպտոսի, Հնդկաստանի, Իրանի, Ղազախստանի, Չինաստանի, Քուվեյթի, Լաոսի, Մոնղոլիայի, Նիկարագուայի, Սերբիայի, Տաջիկստանի, Ուգանդայի, Ղրղզստանի, Ուզբեկստանի և Հարավաֆրիկյան Հանրապետության թիմերն արդեն սկսել են նախապատրաստվել խաղերին մասնակցելու համար:

Armenian Soldiers Participate in the International Military Games in Russia
More than 1,200 troops from 22 foreign states came to Russia to participate in competitions in the International Military Games. This was reported by the press service of the Ministry of Defense of the Russian Federation.
"For the participation in the competitions of the "International Military Games-2017", 1238 representatives of the armed forces of 22 foreign countries have already arrived in the territory of the Russian Federation," the message says.
It is noted that teams from Armenia, Azerbaijan, Angola, Belarus, Venezuela, Zimbabwe, Egypt, India, Iran, Kazakhstan, Kirghizia, China, Kuwait, Laos, Mongolia, Nicaragua, Serbia, Tajikistan, Uganda, Uzbekistan, South Africa have already started preparations for the games.