Հայաստանն ու Իսրայելն առաջիկայում կկարողանան լայնածավալ համագործակցություն եզրեր գտնել. Իսրայելի դեսպան
© Sputnik/ Karen Yepremyan
Հայաստանն ու Իսրայելն առաջիկայում կկարողանան լայնածավալ համագործակցություն եզրեր գտնել տարբեր ոլորտներում: Այս մասին, ինչպես փոխանցում է Sputnik-Արմենիան, Հայաստանի և Իսրայելի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25–ամյակի և Իսրայելի անկախության 69–ամյակին նվիրված երեկոյի ընթացքում ասաց Հայաստանում Իսրայելի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էլիյախու Իերուշալմինը։
«Պարոն Հանեգբիի այցը ձեր հիանալի երկիր, նրա հանդիպումները Հայաստանի իշխանության ներկայացուցիչների հետ, մի շարք կարևոր փաստաթղթերի ստորագրությունը կարևոր քայլ են երկկողմանի հարաբերությունների զարգացման համար։ Մանավանդ այսօր, երբ մենք նշում ենք մեր պետությունների միջև հաստատված դիվանագիտական հարաբերությունների 25–ամյակը», – ասաց դեսպանը։
Իերուշալմինի խոսքով` նա ու իր տիկինը սիրահարվել են գեղեցիկ Հայաստան երկրին, որտեղ հիանալի ժողովուրդ է ապրում։ Դեսպանը խոստացել է առավելագույն ջանք գործադրել երկու երկրների ու ժողովուրդների հարաբերությունների ամրացման համար։

Посол Израиля: мы с женой влюбились в красивую страну Армения
Армения и Израиль в ближайшее время могут наладить масштабное сотрудничество в самых разных сферах, заявил в ходе, посвященного 25-летию установления дипломатических отношений с Арменией и 69-ой годовщине независимости Израиля Чрезвычайный и Полномочный посол этой страны в Армении Элияху Иерушалми, передает Sputnik Армения.
"Визит господина Анегби в вашу замечательную страну, его встречи с представителями властей Армении, подписание ряда важнейших документов – важный шаг в развитии двусторонних отношений. Особенно сегодня, когда мы отмечаем 25-летие установления дипломатических отношений между нашими государствами", - отметил посол.
По словам Иерушалми, он и его супруга влюбились в красивую страну Армения, в которой живет замечательный народ. Посол обещал приложить максимум усилий по укреплению отношений между двумя странами и народами, передает Sputnik Армения.