Պենտագոնը դադարեցրել է օտարերկրացիների ծառայության ընդունումը
ԱՄՆ պաշտպանության նախարարությունը դադարեցրել է օտարերկրացիներին ծառայության ընդունելը՝ կապված անվտանգության համար պոտենցիալ ռիսկերի հետ։
Fox News հեռուստաալիքի փոխանցմամբ՝ խոսքը MAVNI ծրագրի մասին է, որը հնարավորություն է տվել ներգաղթյալներին և ոչ ներգաղթյալներին, ովքեր ունեն անհրաժեշտ մասնագիտություններ, ծառայության անցնել ԱՄՆ զինված ուժերում՝ ամերիկյան քաղաքացիության արագացված տրամադրման դիմաց։
Ծրագիրը սկսել էր գործել ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի օրոք 2009 թվականին։ Այս ընթացքում ծառայության է ընդունվել ավելի քան 10 հազար մարդ։

Пентагон приостановил прием на службу иностранцев
Министерство обороны США приостановило прием на службу уроженцев других стран в связи с "потенциальными рисками для безопасности", передает Корреспондент.
По информации телеканала Fox News, речь идет о так называемой программе MAVNI, которая давала возможность иммигрантам и не иммигрантам, обладающим нужными специальностями, поступить на службу в Вооруженные силы США в обмен на ускоренное предоставление американского гражданства.
Программа начала действовать при президенте Бараке Обаме в 2009 году. За эти годы на службу были приняты более 10 тысяч человек.