Երևանում տեղի է ունեցել Չինաստանի դեսպանության նոր շենքի հիմնարկեքի արարողությունը
Երևանում այսօր՝ օգոստոսի 9-ին, տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության դեսպանության նոր շենքի հիմնարկեքի արարողությունը: Այս մասին հաղորդում է News.am-ը:
Դեսպանության նոր շենքը կկառուցվի Ծովակալ Իսակովի 17/4 հասցեում: Հիմնարկեքի արարողությանը մասնակցել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, Չինաստանի արտաքին գործերի նախարարի օգնական Լի Հուիլայը, ՀՀ-ում Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլուն, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Հայաստանում Չինաստանի դեսպանության նոր շենքը կառուցվում է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան հարևանությամբ: Դեսպանատունը զբաղեցնելու է շուրջ 40 հազար քառակուսի մետր տարածք, այն իր տարածքով զիջում է միայն ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատանը։

Groundbreaking of the New Building of Chinese Embassy Held in Armenia
Groundbreaking of the new building of the embassy of China in Armenia was held Wednesday in capital city Yerevan, News.am reports.
Armenian Foreign Minister Edward Nalbandian, Chinese Assistant Minister of Foreign Affairs Li Huilai, Chinese Ambassador Tian Erlong, and Yerevan Mayor Taron Margaryan participated in the ceremony.
In his welcoming remarks, Chinese Assistant FM Li Huilai said with the construction of the new embassy building, Armenia and China continue their long-standing diplomatic relations.
In his turn, Armenian FM Nalbandian noted that over the course of the past 25 years, both Armenia and China have done everything to develop and deepen relations and cooperation between them.