Երևանում տեղի է ունեցել Չինաստանի դեսպանության նոր շենքի հիմնարկեքի արարողությունը
Երևանում այսօր՝ օգոստոսի 9-ին, տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետությունում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության դեսպանության նոր շենքի հիմնարկեքի արարողությունը: Այս մասին հաղորդում է News.am-ը:
Դեսպանության նոր շենքը կկառուցվի Ծովակալ Իսակովի 17/4 հասցեում: Հիմնարկեքի արարողությանը մասնակցել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը, Չինաստանի արտաքին գործերի նախարարի օգնական Լի Հուիլայը, ՀՀ-ում Չինաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Թիան Էրլուն, Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը:
Հայաստանում Չինաստանի դեսպանության նոր շենքը կառուցվում է Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան հարևանությամբ: Դեսպանատունը զբաղեցնելու է շուրջ 40 հազար քառակուսի մետր տարածք, այն իր տարածքով զիջում է միայն ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատանը։

В Ереване состоялась церемония закладки фундамента нового здания посольства Китая
В Ереване 9 августа состоялась церемония закладки фундамента нового здания посольства Китая в Армении, передает News.am.
Новое здание строится по адресу проспект Исакова 17/4. В церемонии приняли участие глава МИД Армении Эдвард Налбандян, помощник главы МИД Китая Ли Уилай, чрезвычайный и полномочный посол КНК Тиан Эрлун, мэр Еревана Тарон Маркарян.
Приветствовав присутствующих, помощник главы МИД Китая  отметил, что Китай, являясь другом и надежным партнером Армении, готов продолжить сотрудничество.
В свою очередь, глава МИД Армении отметил, что за 25 лет две страны сделали все для развития и углубления отношений.