Արցախում բացվել է առաջին վերնիսաժը
«Արցախյան արվեստի ֆորում» հիմնադրամը ներկայացնում Է նոր սոցիալական բիզնես՝ ստեփանակերտյան առաջին վերնիսաժը, որտեղ կարելի է գտնել արցախցի վարպետների կողմից կավով, փայտով, թելով պատրաստված կիրառական իրեր և գեղեցիկ հուշանվերներ:
Վերնիսաժը գործում է ս.թ. հուլիսի 1-ից՝ նպատակ ունենալով Արցախում տարածել կիրառական արվեստի նշյալ ճյուղերը, նոր աշխատատեղեր ստեղծել Ստեփանակերտում և շրջաններում, ինչպես նաև ստեղծագործությունների ցուցադրությունների և վաճառքի միջոցով ներկայացնել արցախյան արվեստը: Հիմնադրամն այդ ամենը կազմակերպում է առանց շահույթ հետապնդելու՝ պարզապես ինքնադրսևորման և վաճառքի հարթակ տրամադրելով արցախցի վարպետներին՝ կարիքի դեպքում ապահովելով նաև վերապատրաստման հնարավորություններ:
Ուշագրավ է, որ, բացի հմուտ վարպետների աշխատանքների վաճառքից, շաբաթական պարբերականությամբ կազմակերպվելու են նաև կավագործության և ձեռագործի բաց դասեր բոլոր ցանկացողների համար՝ տեղացիներից մինչև զբոսաշրջիկներ:
Հիմնադրամի ֆեյսբուքյան էջին կարելի է  հետևել այստեղ
Վերնիսաժին զուգահեռ գործող «Արմատներ» սրճարանում կազմակերպվող միջոցառումները (երաժշտական, ստեղծագործական երեկոներ, կինոդիտումներ, քննարկում, դասընթացներ և այլն) մարդկանց երեկոն կդարձնեն ավելի հագեցած ու հետաքրքիր:

Vernissage of Handmade Works Founded in Artsakh
"Artsakh Art Forum Foundation" presents new social business – the first Vernissage in Stepanakert, where one can find many applied items and beautiful souvenirs made by Artsakh handicraft masters from thread, clay and wood, spokesperson of Artsakh Prime Minister informs on his Facebook page.
The vernissage project was launched on July 1st and it aims at promoting handicraft art in Artsakh, to create new working places in Stepanakert and regions, as well as to introduce Artsakh art through presentations and sales of the works.
The foundation pursues no private profit, just providing the Artsakh artisans with a platform of self-realization and sales and, if needed, also providing training opportunities.
Besides selling handicraft works of local artisans, pottery and handicraft master classes are organized  every week for those who want, including locals and tourists.
For more information follow  the Facebook page of the Foundation and be informed about all news and offers of Artsakh Art Forum!