Թուրքիայի ԱԳ նախարար Չավուշօղլույի կնոջը կողոպտել են
Ֆիլիպիններում կողոպտել են Թուրքիայի ԱԳ նախարարի կնոջը։ Միջադեպը տեղի է ունեցել, երբ նա Ֆիլիպիններ է մեկնել՝ ՀԱԱՊԱ-ի 50-րդ համաժողովին։
Ֆիլիպինյան լրատվամիջոցները հաղորդում են, որ օդանավակայանում չորս անձիք Մևլութ Չավուշօղլուի կնոջից հափշտակել են թանկարժեք իրերով զարդատուփը։ Ըստ պարբերականների՝ առևանգել են սպիտակ ոսկուց մատանի, ադամանդե մատանի, երեք զույգ մարգարտե ականջօղեր և ադամանդե վզնոց։
Հուլիա Չավուշօղլուն միայն տանն է նկատել կորուստը։ Մանիլայի օդանավակայանի տնօրեն Էդ Մոնրեալը հայտնել է, որ գողերը ձերբակալված են։

Супругу главы МИД Турции ограбили на Филиппинах
Как сообщает haqqin.az, инцидент произошел во время поездки ее на Филиппины, где проходил 50-й форум Ассоциации стран Юго-Восточной Азии (АСЕАН).
Филиппинские СМИ сообщают, что четыре человека в аэропорту украли у жены Мевлюта Чавушоглу шкатулку с драгоценными украшениями. По сообщениям газет, были украдены кольцо из белого золота, брильянтовое кольцо, кольцо с жемчугом, а также три пары жемчужных серег и бриллиантовое колье.
Хулья Чавушоглу только по прибытии домой обнаружила кражу. Директор аэропорта Манилы Эд Монреаль сообщил, что воры уже задержаны.