ԼՂՀ արտգործնախարարը և Պորտուգալիայի խորհրդարանի պատգամավորը քննարկել են երկու երկրների միջև գործնական կապեր հաստատելու հնարավորությունները
nkr.am
Օգոստոսի 12-ին Արցախի Հանրապետության (Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության) արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Պորտուգալիայի խորհրդարանի պատգամավոր, Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության անդամ Ռուբինա Բերարդոյին։ Այս մասին հայտնում են ԼՂՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Արտաքին գործերի նախարարը ողջունել է Ռուբինա Բերարդոյի այցը Արցախ և հույս հայտնել, որ այն թույլ կտա լավագույնս ծանոթանալ Արցախի իրողություններին և երկրում տեղի ունեցող զարգացումներին։
Հանդիպման ընթացքում  Կարեն Միրզոյանը ներկայացրել է Արցախի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները, անդրադարձել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության միջազգային ճանաչման և ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացներում առաջընթաց արձանագրելու ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին։
Կողմերը քննարկել են նաև երկու երկրների միջև գործնական կապեր հաստատելու հնարավորությունները։ Այս կապակցությամբ Կարեն Միրզոյանը նշել է, որ Արցախի և տարբեր երկրների միջև  համագործակցության ընդլայնումը կարևոր ներդրում է տարածաշրջանում կայունության ապահովման համար։
Հանդիպմանը ներկա են եղել նաև Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը և ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Պորտուգալիա բարեկամական խմբի ղեկավար Գագիկ Մելիքյանը:

NKR FM and Member of Portuguese Parliament Discussed Possibilities of Establishing Practical Ties Between the Two Countries
On August 12, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh (Nagorno Karabakh Republic) Karen Mirzoyan received Rubina Berardo, Member of Portuguese Parliament from Social-Democratic Party, the press service of NKR MFA reports.
The Foreign Minister welcomed Rubina Berardo’s visit to Artsakh and expressed hope that it would be a good opportunity to fully understand the current realities and developments taking place in Artsakh.
During the meeting, Karen Mirzoyan presented Artsakh’s foreign policy priorities and touched upon the activities aimed at achieving progress in the processes of international recognition of the Nagorno Karabakh Republic and peaceful settlement of the conflict between Azerbaijan and Nagorno Karabakh.
The sides also discussed possibilities of establishing practical ties between the two countries. In this regard, Karen Mirzoyan noted that expanding cooperation between Artsakh and different countries would essentially contribute to stability in the region.
Eduard Sharmazanov, Deputy Speaker of the National Assembly of the Republic of Armenia and Gagik Melikyan, Head of the Armenia-Portugal Friendship Group in the Armenian Parliament were also present at the meeting.