Եգիպտոս. գնացքների բախման ֆոնին «սելֆի արած» բժիշկները պատժվել են
Եգիպտոսի առողջապահության նախարարությունը պատժել է վեց բժիշկներին, որոնք «սելֆի են արել» երկու գնացքների բախման ֆոնին, հայտնում է News.am-ը։
Օգոստոսի 11-ին Ալեքսանդրիայի մերձակայքում երկու գնացքներ են բախվել․ 41 մարդ է զոհվել։ «Շտապ օգնության» բժիշկների լուսանկարը՝ գնացքների բախման ֆոնին, սոցկայքերի օգտատերերի զայրույթն է առաջացրել, որոնք պահանջել են պատժել նրանց։ Օգտատերերը նրանց կնքել են «սելֆիի բժիշկներ» անունով։
Առողջապահության նախարարության արտակարգ ծառայության ղեկավար Ահեմ ալ-Անսարին AFP-ին հայտնել է, որ բժիշկները պատժվել են։ Որպես պատիժ՝ նրանց ուղարկել են Սիվա հեռավոր օազիս։

Египет: медики, сделавшие "селфи" на фоне столкновения двух поездов, наказаны
Минздрав Египта наказал 6 медиков, которые делали "селфи" на фоне столкновения двух поездов, передает News.am
11 августа недалеко от Александрии столкнулись два поезда, в результате чего погиб 41 человек. Фотографии медиков "скорой помощи" на фоне раскуроченных поездов вызвали гнев пользователей соцсетей, которые потребовали наказать их. Один из пользователей разместил фотографию медиков в Twitter с хештэгом "Совесть в коме". Пользователи соцсетей окрестили их "медики сэлфи".
Глава службы экстренной помощи министерства здравоохранения Ахмед аль-Ансари сообщил AFP, что медики были наказаны. В качестве наказания их отправили в отдаленный оазис Сива.