ՀՀ վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանին
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստնին Խոսրովի արգելոցում բռնկված հրդեհի մարման աշխատանքներում ցուցաբերած օգնության համար: Այս մասին վարչապետը գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Խոսրովի արգելոցում բռնկված հրդեհի հիմնական օջախներն այսօր մարվել են:
Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել մեր փրկարարներին, ՀՀ արտակարգ իրավիճակների և բնապահպանության նախարարություններին, ՀՀ Զինված ուժերին, Ոստիկանությանը, անտառտնտեսությունների աշխատակիցներին, ինչպես նաեւ բոլոր այն քաղաքացիներին, ովքեր մասնակցում էին հրդեհաշիջման աշխատանքներին:
Երախտագիտություն եմ հայտնում Ռուսաստանի մեր գործընկերներին, մասնավորապես` ՌԴ կառավարության ղեկավարին` հատուկ տեխնիկա տրամադրելու համար: Շնորհակալ եմ ռուսաստանցի օդաչուներին եւ փրկարարական անձնակազմին՝ կատարած աշխատանքի համար:
Որևէ երկիր ապահովագրված չէ արտակարգ իրավիճակներից, և լինում են դեպքեր, երբ նույնիսկ ամենահզոր պետություններն ի զորու չեն միայն սեփական ուժերով պայքարել բնական աղետի դեմ: Բնականաբար, դա չի նշանակում, որ մենք խնդիրներ չունենք և համապատասխան հետևություններ չենք անելու: Իրավիճակը մանրակրկիտ ուսումնասիրվելու է և արվելու է առավելագույնը՝ հետագայում նման աղետների կրկնությունը հնարավորինս բացառելու համար», - գրել է Կարեն Կարապետյանը:

Armenian PM Thanked Russia for Helping to Extinguish the Fire
No country is insured from emergency situations, and there are cases when even the most powerful states are unable to fight against natural disaster with their own resources, Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan said expressing gratitude to Russia for providing special equipment, "Armenpress" reports.
"The main epicenters of the fire that broke out in the Khosrov Forest state reserve today have been extinguished. I want to thank our rescuers, the ministries of Emergency Situations and Nature Protection, the Armenian Armed Forces, the Police, the forestry staff, as well as to all those citizens who were taking part in the firefighting works.
I express my gratitude to our Russian partners, in particular, the head of the Russian Government for providing a special equipment. I want to thank the Russian pilots and rescue crew for the work done.
No country is insured from emergency situations, and there are cases when even the most powerful states are unable to fight against natural disaster with their own resources. Of course, it doesn’t mean that we have no problems and are not going to make respective conclusions. The situation will be examined in-detail and maximum will be done to avoid the repetition of such disasters in the future as much as possible", the PM said.