Բարսելոնայի ահաբեկչության հետևանքով տուժել են 18 երկրների քաղաքացիներ
Առնվազն 18 երկրների քաղաքացիներ տուժել են Բարսելոնայի կենտրոնում իրականացված վրաերթի հետևանքով: ТАСС-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնել է France-Presse գործակալությունը՝ հղվելով տեղական իշխանություններին:
Վերջին տվյալներով տուժածներ կան Ֆրանսիայից, Գերմանիայից, Իսպանիայից, Նիդերլանդներից, Արգենտինայից, Վենեսուելայից, Բելգիայից, Ավստրալիայից, Հունգարիայից, Պերուից, Հյուսիսային Իռլանդիայից, Հունաստանից, Կուբայից, Մակեդոնիայից, Չինաստանից, Իտալիայից, Ռումինիայից և Ալժիրից:
Բարսելոնայի կենտրոնում գտնվող Ռամբլա փողոցում իրականցված վրաերթի հետևանքով մահացել է 13 մարդ, վիրավորվել՝ 100-ից ավելի: Ահաբեկչության պատասխանատվությունն իր վրա է վերցրել «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական կազմակարեպությունը:

В результате теракта в Барселоне пострадали граждане 18 стран
Граждане не менее 18 государств пострадали в результате наезда фургона в центре Барселоны. Об этом, как передает ТАСС, сообщило агентство France-Presse со ссылкой на местные власти.
На данный момент известно о пострадавших из Франции, Германии, Испании, Нидерландов, Аргентины, Венесуэлы, Бельгии, Австралии, Венгрии, Перу, Северной Ирландии, Греции, Кубы, Македонии, Китая, Италии, Румынии и Алжира.
В результате наезда фургона на улице Рамбла в центре Барселоны 13 человек погибли, более 100 пострадали. Ответственность за теракт взяла на себя террористическая организация "Исламское государство".