Ս. Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Իսպանիայի թագավորին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Իսպանիայի թագավոր Ֆելիպե Վեցերորդին Բարսելոնայում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակման կապակցությամբ, որը տասնյակ անմեղ զոհերի և վիրավորների պատճառ է դարձել: Այս մասին հայտնում են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Վշտի ու կորստի այս ծանր պահին իմ անկեղծ ցավակցությունն ու զորակցությունն եմ հայտնում Ձեզ, Իսպանիայի բարեկամ ժողովրդին ու զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով ուժ ու ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում:
Նման անմարդկային գործողությունները վերստին գալիս են հաստատելու մեր այն համոզմունքը, որ անհրաժեշտ է միասնականորեն և վճռականությամբ շարունակել միջազգային հանրության պայքարը ահաբեկչության չարիքի և բռնության բոլոր դրսևորումների դեմ», -  ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования королю Испании
Президент  Армении Серж Саргсян сегодня направил телеграмму соболезнования Королю Испании Филиппу VI в связи с совершенным в Барселоне террористическим актом, который стал причиной десятков невинных жертв и раненых, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
"В этот тяжелый час скорби и потери выражаю свои искренние соболезнования и поддержку Вам, дружественным народу Испании и родным погибших, желая силы и мужества духа, а раненым - скорейшего выздоровления.
Подобные бесчеловечные действия вновь подтверждают наше убеждение в том, что необходимо сообща и решительно продолжать борьбу международного сообщества против зла терроризма и всех проявлений насилия", - сказано в телеграмме соболезнования президента Республики.