ՀՀ ԱԻ նախարարը պարգևատրել է ՌԴ «ԻԼ-76»-ի անձնակազմին
Խոսրովի անտառ պետական արգելոցում բռնկված հրդեհի մարման աշխատանքներին իր մասնակցությունն ավարտեց ՌԴ ԱԻՆ հատուկ նշանակության «ԻԼ-76» ինքնաթիռի անձնակազմը՝ ընդհանուր առմամբ իրականացնելով 17 հրդեհաշիջող թռիչք: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում խոշոր անտառային հրդեհների մարման աշխատանքներին ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերելու համար ինքնաթիռը սպասարկող անձնակազմին՝ հրամանատար Եվգենի Սերիխի գլխավորությամբ, պարգևատրեց ՀՀ ԱԻՆ «Համագործակցություն հանուն փրկության» և ՀՀ ԱԻՆ «Կանխարգելում, Օգնություն, Փրկություն» մեդալներով, հայտնում է ՀՀ ԱԻՆ-ը:
Նշենք, որ Խոսրովի արգելոցում շարունակվում է հետմարման և անտառի վերականգնման գործընթացը. տեղում աշխատում են ՀՀ ԱԻՆ փրկարարները, բնապահպաններն ու անտառային տնտեսության աշխատակիցները:

Министр ЧС РА наградил экипаж "ИЛ-76" МЧС РФ
Экипаж самолета ИЛ-76 МЧС РФ завершил участие в тушении пожара в Хосровском заповедном лесу, совершив 17 полетов. Как передает "Арменпресс", об этом сообщили в Управлении по связям с общественностью и СМИ МЧС РА.
За активное содействие в тушении крупных лесных пожаров министр ЧС РА Давид Тоноян наградил экипаж самолета "ИЛ-76" МЧС РФ во главе с командиром Евгением Серых медалями МЧС РА "Сотрудничество ради спасения" и "Предотвращение. Помощь. Спасение".
В Хосровском заповеднике продолжаются работы по восстановлению леса. На месте работают спасатели МЧС РА, экологи и работники лесного хозяйства.