ՀՀ ԱԻ նախարարը պարգևատրել է ՌԴ «ԻԼ-76»-ի անձնակազմին
Խոսրովի անտառ պետական արգելոցում բռնկված հրդեհի մարման աշխատանքներին իր մասնակցությունն ավարտեց ՌԴ ԱԻՆ հատուկ նշանակության «ԻԼ-76» ինքնաթիռի անձնակազմը՝ ընդհանուր առմամբ իրականացնելով 17 հրդեհաշիջող թռիչք: ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Դավիթ Տոնոյանը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում խոշոր անտառային հրդեհների մարման աշխատանքներին ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերելու համար ինքնաթիռը սպասարկող անձնակազմին՝ հրամանատար Եվգենի Սերիխի գլխավորությամբ, պարգևատրեց ՀՀ ԱԻՆ «Համագործակցություն հանուն փրկության» և ՀՀ ԱԻՆ «Կանխարգելում, Օգնություն, Փրկություն» մեդալներով, հայտնում է ՀՀ ԱԻՆ-ը:
Նշենք, որ Խոսրովի արգելոցում շարունակվում է հետմարման և անտառի վերականգնման գործընթացը. տեղում աշխատում են ՀՀ ԱԻՆ փրկարարները, բնապահպաններն ու անտառային տնտեսության աշխատակիցները:

The Russian IL-76 aircraft crew of the ministry of emergency situations completed its participation in the firefighting works in Armenia's Khosrov Forest state reserve by conducting a total of 17 firefighting flights. This was announced by the Armenian Ministry of Emergency Situations, "Armenpress" reports.
Minister Davit Tonoyan awarded the aircraft crew led by commander Evgeny Serikh with Emergency Situations Ministry's Medals of "Collaboration for Salvation" and "Help, Salvation" for their active participation in the firefighting works.
The post-extinguishing works and the recovery process of the forest continue. Armenian rescuers, environmentalists and forest workers are working at the scene.