Իսլամական քարոզիչը պնդում է, որ հոնքերը հանելը «մեծ մեղք է»
Այն մուսուլման կանայք, որոնք ունելիով հանում են իրենց հոնքերը, մեծ մեղք են գործում: Այս մասին քարոզի ժամանակ հայտարարել է Ավստրալիայում բնակվող իսլամական քարոզիչ Ում Ջամաալ ուդ-Դինը:
Ինչպես հայտնում է The Daily Mail-ը` նա պնդել է, որ եթե անգամ կինը հոնքերը հանում է հիգիենայի համար, մեծ մեղք է գործում:
«Շատ աղջիկներ ասում են, որ հոնքերը չեն հանում, այլ պարզապես մաքրում են: Թեև դա գեղեցիկ է հնչում, բայց մեկ է՝ հարամ է: Անվանումից ոչինչ չի փոխվում»,-նշել է քարոզիչը:
Ավելի վաղ մեկ այլ իսլամական քարոզիչ՝ շեյխ Մոհամադ Դոարը հայտարարել էր, որ աղջիկները պետք է ոչ միայն զերծ մնան հոնքերը հանելուց, այլև մարմնի տարբեր հատվածում անցանկալի մազերն արհեստական ճանապարհով հեռացնելուց «Ալլահին չզայրացնելու համար»:

Islamic Instructor: Plucking Eyebrows Is Sinful for Women
The Islamic instructor from western Sydney, who is also known as Mouna Parkin, said it is sinful, or haram, for women to pluck their eyebrows, even if they believed it is hygienic.
''What do the girls say? 'I'm just cleaning, I'm not plucking I'm cleaning.That sounds great, doesn't it? Clean shaven. Sounds great but it's haram. Names of things don't change the reality'', said the Islamic instructor, The Daily Mail reports.
It should be noted that the Saudi-trained Islamic College of Australia teacher converted to Islam 28 years ago; she was the daughter and granddaughter of lay Christian preachers.
In April, Sheikh Mohamad Doar told a room of teenage girls in at Punchbowl they would incur the wrath of Allah if they plucked their eyebrows, waxed their body or shaved.