Հայաստանի արտգործնախարարն ընդունեց ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին
Օգոստոսի 28-ին՝ Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանն ընդունեց Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձան Բիշքեկում տեղի ունեցած Հավաքական անվտանգության խորհրդի որոշումների իրականացմանը, կազմակերպության օրակարգային հարցերին։
ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը Հայաստանի արտգործնախարարին ներկայացրեց կազմակերպության ընթացիկ աշխատանքները, ՀԱՊԿ կանոնադրական մարմինների առաջիկա նիստերի նախապատրաստական աշխատանքները։

Министр иностранных дел Армении принял генерального секретаря ОДКБ
28-го августа министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян принял генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности Юрия Хачатурова, сообщает пресс-служба МИД Армении.
В ходе встречи собеседники коснулись осуществления решений прошедшего в Бишкеке Совета коллективной безопасности, вопросов повестки дня Организации.
Генеральный секретарь ОДКБ представил министру иностранных дел Армении текущие работы организации, подготовительные работы планируемых заседаний уставных органов ОДКБ.