Երևանի օրերը Սանկտ Պետերբուրգում
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակությունը Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Գեորգի Պոլտավչենկոյի հրավերով պաշտոնական այցով մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ: Այս մասին տեղեկանում ենք Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հարկ է նշել, որ ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաքում սեպտեմբերի 6-8-ը կանցկացվի «Երևանի օրերը Սանկտ Պետերբուրգում» միջոցառումների ծրագիրը, որի շրջանակում նախատեսված են պաշտոնական մի շարք հանդիպումներ, կլոր սեղաններ՝ մշակույթի, զբոսաշրջության, առողջապահության, հանրակրթության, ներդրումային թեմաներով, ինչպես նաև Երևանը ներկայացնող բազմաթիվ մշակութային միջոցառումներ:

Yerevan Days in Saint Petersburg
The delegation headed by Yerevan Mayor Taron Margaryan has left for Saint Petersburg with an official visit at the behest of Saint Petersburg Governor Georgi Poltavchenko, Information and Public Relations Department of the City Hall of Yerevan reports.
It should be noted that on September 6-8 "Yerevan days in Saint Petersburg" program of events is held in the RF northern capital. Within the frames of the program a number of official meetings, round tables related to the culture, tourism, health, general education, investments are planned. Besides, numerous cultural events representing Yerevan are to be held.