Երևանի օրերը Սանկտ Պետերբուրգում
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պատվիրակությունը Սանկտ Պետերբուրգի նահանգապետ Գեորգի Պոլտավչենկոյի հրավերով պաշտոնական այցով մեկնել է Սանկտ Պետերբուրգ: Այս մասին տեղեկանում ենք Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հարկ է նշել, որ ՌԴ հյուսիսային մայրաքաղաքում սեպտեմբերի 6-8-ը կանցկացվի «Երևանի օրերը Սանկտ Պետերբուրգում» միջոցառումների ծրագիրը, որի շրջանակում նախատեսված են պաշտոնական մի շարք հանդիպումներ, կլոր սեղաններ՝ մշակույթի, զբոսաշրջության, առողջապահության, հանրակրթության, ներդրումային թեմաներով, ինչպես նաև Երևանը ներկայացնող բազմաթիվ մշակութային միջոցառումներ:

Дни Еревана в Санкт-Петербурге
По приглашению губернатора Санкт-Петербурга Георгия Полтавченко делегация, возглавляемая мэром Еревана Тароном Маргаряном, отбыла с официальным визитом в Санкт-Петербург. Об этом сообщает управление информации и по связям с общественностью мэрии Еревана.
Стоит отметить, что в период с 6 по 8 сентября в северной столице РФ состоится программа мероприятий "Дни Еревана в Санкт-Петербурге", в рамках которой планируется ряд официальных встреч. Состоятся также круглые столы по темам: "Культура", "Туризм", "Здравоохранение" "Образование", "Инвестиции", а также многочисленные культурные мероприятия, представляющие Ереван.