Քննարկվել են Արցախում գիտության զարգացմանն առնչվող հարցեր
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 9-ին ընդունել է ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության գիտության պետական կոմիտեի պատվիրակությանը՝ կոմիտեի նախագահ Սամվել Հարությունյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում գիտության զարգացմանը և տվյալ ոլորտում համատեղ ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Հայաստանի և Արցախի համապատասխան կառույցների միջև փոխգործակցությունը՝ այն արժևորելով Արցախում հանրապետությունում գիտության հետևողական զարգացման տեսանկյունից:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԼՂՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարարի պաշտոնակատար Սլավա Ասրյանը, Արցախի գիտական կենտրոնի տնօրեն Ստեփան Դադայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Issues Related to the Development of Science in Artsakh were Discussed
On 9 September Artsakh Republic President Bako Sahakyan received delegation of State committee on science of the RA ministry of education and science headed by the committee's chairman Samvel Haroutyunyan, the Office of the NKR President said.
Issues related to the development of science in Artsakh as well as realization of joint projects in some directions were discussed during the meeting.
President Sahakyan considered important cooperation between the sister structures of Armenia and Artsakh rating it high from the viewpoint of consistently developing science in our republic.
NKR minister of education, science and sports Slava Asryan, Director of Artsakh scientific center Stepan Dadayan partook at the meeting.