Քննարկվել են Արցախում գիտության զարգացմանն առնչվող հարցեր
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը սեպտեմբերի 9-ին ընդունել է ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության գիտության պետական կոմիտեի պատվիրակությանը՝ կոմիտեի նախագահ Սամվել Հարությունյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես հայտնում են ԼՂՀ նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում գիտության զարգացմանը և տվյալ ոլորտում համատեղ ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է Հայաստանի և Արցախի համապատասխան կառույցների միջև փոխգործակցությունը՝ այն արժևորելով Արցախում հանրապետությունում գիտության հետևողական զարգացման տեսանկյունից:
Հանդիպմանը մասնակցել են ԼՂՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարարի պաշտոնակատար Սլավա Ասրյանը, Արցախի գիտական կենտրոնի տնօրեն Ստեփան Դադայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Oбсуждены вопросы, касающиеся развития науки в Арцахе
9 сентября Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Государственного комитета по науке Министерства образования и науки РА во главе с председателем комитета Самвелом Арутюняном. Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся развития науки в Арцахе и осуществления совместных программ по ряду направлений.
Президент Саакян подчеркнул важность взаимодействия между родственными структурами Армении и Арцаха с точки зрения последовательного развития науки в нашей республике.
Во встрече приняли участие министр образования, науки и спорта НКР Слава Асрян, директор научного центра Арцаха Степан Дадаян, другие должностные лица.