Նյու Յորք. բողոքի ցույց ընդդեմ Էրդողանի և Ալիևի
ԱՄՆ-ի հայկական, քրդական և ասորական կազմակերպությունները Նյու Յորքում բողոքի ցույց կանցկացնեն Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի դեմ, հայտնում է «Արմենպրես»-ը: Ցույցը կանցկացվի «Հավաք հանուն ազատության» խորագրով:
Ցույցի կազմակերպիչներից են Հյուսիսային Ամերիկայի քրդական ալյանսը, «Քևոք» հիմնադրամը, «Նոր Անգլիայի քրդեր» կազմակերպությունը, ԱՄՆ արևելյան շրջանի Հայ դատի հանձնախումբը, Ամերիկայի հունական խորհուրդը և այլ կազմակերպություններ:
«Ավտորիտար նախագահներ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և Իլհամ Ալիևն այցելելու են Նյու Յորք՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի նստաշրջանին: Միացեք մարդու իրավունքների և ժողովրդավարության ջատագով կազմակերպություններին և ձեր ձայնը բարձրացրեք ընդդեմ ատելության, անհանդուրժողականության և բռնատիրության: Ասեք Էրդողանին և Ալիևին, որ նրանց գալուստն ԱՄՆ ցանկալի չէ», - ասված է ցույցին միանալու կոչում:

Нью-Йорк: акции протеста против Эрдогана и Алиева
Армянские, курдские и ассирийские организации США проведут в Нью-Йорке акции протеста против визита президентов Азербайджана Ильхама Алиева и Турции Реджепа Таипа Эрдогана, передает "Арменпресс". Акция проходит под лозунгом "Митинг ради свободы".
Среди организаторов акции Курдский альянс Северной Америки, фонд "Кевок", организация "Курды новой Англии", комитет "Ай Дата" Восточного побережья США, Греческий совет Америки и др.
"Авторитарные президенты Эрдоган и Алиев посетят Нью-Йорк для участия в сессии Генассамблеи США. Присоединитесь к борющимся за права человека и демократию организациям и поднимите свой голос против ненависти, нетолерантности и диктатуры. Скажем Эрдогану и Алиеву, что их приезд в США нежелателен", - говорится в призыве акции.