Պուտինը շնորհավորել է ՀՀ Անկախության տոնը
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ Անկախության տոնի կապակցությամբ։
Շնորհավորական հեռագրում ՌԴ նախագահը նշել է, որ ընթացիկ տարում Ռուսաստանը և Հայաստանը 2 կարևոր բան ունեն նշելու՝ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը և Բարեկամության, համագործակցության ու փոխօգնության մասին պայմանագրի ստորագրման 20-ամյակը, տեղեկանում ենք ՌԴ նախագահի պաշտոնական կայքից։
ՌԴ նախագահը բարձր է գնահատել երկկողմ կապերի զարգացման ուղղությամբ գրանցած հաջողությունները և ԵՏՄ–ի, ՀԱՊԿ–ի և ԱՊՀ–ի շրջանակներում հայ–ռուսական արդյունավետ համագործակցությունը։
Վ․ Պուտինը վստահություն է հայտնել Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև դաշնակցային հարաբերությունների հետագա խորացման հարցում՝ ի շահ երկու երկրների ժողովուրդների և Հարավային Կովկասում կայունության ու անվտանգության ապահովման համար։

Владимир Путин поздравил президента Армении с Днем независимости
Владимир Путин поздравил президента Республики Армения Сержа Саргсяна с национальным праздником – Днем независимости.
В поздравительной телеграмме глава Российского государства отметил, что в текущем году Россия и Армения отмечают две знаменательные даты – 25-летие установления дипломатических отношений и 20-ю годовщину подписания Договора о дружбе, сотрудничестве и взаимной помощи, передает пресс-служба президента РФ.
Президент России высоко оценил успехи, достигнутые в развитии всего комплекса двусторонних связей, а также эффективное российско-армянское взаимодействие в рамках Евразийского экономического союза, ОДКБ и СНГ.
Владимир Путин выразил уверенность в дальнейшем укреплении союзнических отношений между Россией и Арменией в интересах братских народов двух стран, в русле обеспечения стабильности и безопасности в Закавказском регионе.