Թրամփը մոռացել է Իսպանիայի վարչապետի անունը և նրան ներկայացրել է որպես նախագահ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփն Իսպանիայի վարչապետ Մարիանո Ռախոյի հետ բանակցություններից հետո նրան անվանել է նախագահ և սխալ գրել նրա անունը Twitter-ում:
«Պատիվ ունեմ ընդունել Իսպանիայի նախագահ Մարիանորա Ջոյին։ Շնորհակալություն, որ աջակցում եք մեր ջանքերին՝ ուղղված դաժան հյուսիսկորեական ռեժիմի մեկուսացմանը»,-ասվում է Twitter-ում Սպիտակ տան ղեկավարի հաղորդագրությունում։
Համատեղ մամլո ասուլիսում Թրամփը նույնպես նրան անվանել էր «պարոն նախագահ»։ Տեսագրությունում երևում է, թե ինչպես է ԱՄՆ նախագահը լրագրողներին ներկայացնում Ռախոյին։ Երբ նա Իսպանիայի վարչապետին նախագահ է անվանել, վերջինս կտրուկ շրջվել է ու զարմացած նայել։ Լրագրողները Ռախոյին անվանել են վարչապետ, սակայն Թրամփը դրան ուշադրություն չի դարձրել:

Трамп назвал премьера Испании президентом и забыл его имя
Президент США Дональд Трамп после переговоров с премьер-министром Испании Мариано Рахоем назвал его президентом и неправильно написал его имя в Twitter, передает РИА Новости.
"Для меня честь принять у себя президента Испании Марианору Джоя. Спасибо, что поддерживаете наши усилия, направленные на изоляцию жестокого северокорейского режима", − говорится в сообщении американского лидера.
На совместной пресс-конференции Трамп также называл испанского премьера "господин президент". На видеозаписи видно, как американский лидер представляет журналистам Рахоя, читая подготовленный текст с такой интонацией, будто впервые его видит.