Ադրբեջանի ժողովրդական արտիստները դատվում են շորտերի պատճառով
Ադրբեջանի պետական դրամատիկական թատրոնի հայտնի դերասաններ, Ադրբեջանի ժողովրդական արտիստներ Ռամիզ Մելիքի և Մալեյքա Ասադովի միջև սկանդալ է հասունացել: Այս մասին հաղորդում է Sputnik Азербайджан-ը:
Վեճի առիթ է հանդիսացել Ռամիզ Մելիքի քննադատությունն իր գործընկերոջ նկատմամբ: Նրա կարծիքով ժողովրդական արտիստի կոչում վայելող կինը սոցիալական ցանցերում չպետք է լուսանկարներ տեղադրի բաց զգեստներով, մասնավորապես` մինի շորտերով: Նրա խոսքերը  հունից հանել են Ասադովին, ով այժմ սպառնում է դատի տալ դերասանին:
Դերասանուհին հայտարարել է, որ Ռամիզ Մելիքն օր ծերության որոշել է վիճաբանել բոլորի հետ և  դուրս թափել երկար տարիներ թաքցրած զայրույթը:
Նա չի պատրաստվում ներել դերասանին և հայտարարել է, որ մտադիր է դատի տալ նրան, քանի որ նա վիրավորել է իր մահացած ծնողներին:
Ասադովան խնդրել է,  որ իրեն այլևս չանհանգստացնեն այդ առիթով, քանի որ իր մամուլի քարտուղարն անձամբ կհայտարարի, թե ինչպես կընթանա դատավարությունը:

Народные артисты Азербайджана будут судиться из-за... мини-шортиков
Ведущие актеры Азербайджанского государственного драматического театра, народные артисты Азербайджана Рамиз Мелик и Малейка Асадова в этот раз вышли на повестку дня не со своими новыми постановками, а со скандалом друг с другом, передает Sputnik Азербайджан
Причиной ссоры стала критика Рамиза Мелика в адрес своей коллеги. По его мнению, женщина, носящая звание народной артистки, не должна выставлять в социальных сетях фотографии в откровенных нарядах, в частности, в мини-шортиках. Его слова вывели из себя Асадову, которая сейчас грозится подать на актера в суд.
Актриса заявляет, что на склоне лет актер решил со всеми поругаться, поскандалить и выплеснуть весь свой гнев, который скрывал многие годы.
Она не собирается прощать Рамиза Мелика и заявила, что намерена подать на него в суд, потому что он оскорбил ее покойных родителей. В заключение Асадова попросила больше не беспокоить ее по этому поводу, так как ее пресс-секретарь сам сообщит журналистам о том, как завершится судебный процесс.