Հանրապետության Նախագահն ընդունել է ԵԱՀԿ ՄԽ ամերիկացի նորանշանակ համանախագահին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի նորանշանակ համանախագահ Էնդրյու Շեֆերին:
Հանրապետության Նախագահը շնորհավորել է դեսպան Շեֆերին նշանակման կապակցությամբ: Ընդգծելով, որ նորանշանակ համանախագահը դիվանագիտական առաքելությունն ստանձնել է Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացի ներկայիս բավականին բարդ ժամանակահատվածում, Սերժ Սարգսյանը հաջողություններ է մաղթել նրան այդ կարևորագույն առաքելության իրականացման գործում:
Սերժ Սարգսյանը հույս է հայտնել, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների միջնորդական ջանքերը՝ հիմնախնդիրը բացառապես խաղաղ ճանապարհով և միջազգային իրավունքի նորմերին ու սկզբունքներին համապատասխան լուծելու ուղղությամբ հաջողությամբ կշարունակվեն և ընդգծել է, որ Հայաստանը Մինսկի խմբի համանախագահների հետ միասին պատրաստակամ է շարունակել ջանքերն այդ նպատակով:

Президент Армении принял новоназначенного американского сопредседателя МГ ОБСЕ
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял новоназначенного американского сопредседателя Минской группы ОБСЕ Эндрю Шефера, передает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Республики поздравил посла Шефера с назначением. Подчеркнув, что новоназначенный сопредседатель принял дипломатическую миссию в нынешний довольно сложный период процесса урегулирования Нагорно-Карабахской проблемы, Серж Саргсян пожелал ему успехов в деле выполнения этой важнейшем миссии.
Серж Саргсян выразил надежду, что посреднические усилия стран сопредседателей Минской группы ОБСЕ в направлении решения проблемы исключительно мирным путем и в соответствии с нормами и принципами международного права продолжатся, и подчеркнул, что Армения вместе с сопредседателями Минской группы готова продолжать усилия в этом направлении.