ԱԱ. Հայաստանի հավաքականը չկարողացավ հաղթել Ղազախստանին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ֆուտբոլի 2018թ. աշխարհի առաջնության E խմբի վերջին տուրում Հայաստանի հավաքականը հյուրընկալվելիս ոչ-ոքի խաղաց Ղազախստանի ընտրանու հետ՝ 1։1, հայտնում է ՀԱՕԿ լրատվական բաժինը։
26-րդ րոպեին Մարկոսի հիանալի փոխանցումից հետո Հայաստանի հավաքականին առաջ մղեց թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը։ Ընդմիջումից հետո տանտերերին հաջողվեց հավասարեցնել խաղի հաշիվը։ 62-րդ րոպեին Ղազախստանի ընտրանու կազմում գոլի հեղինակ դարձավ Բաուրժան Տուրիսբեկը։
Ընտրական փուլի վերջին խաղից հետո մեր թիմը E խմբում 7 միավորով զբաղեցնում է 5-րդ հորիզոնականը։ Հայաստանի հավաքականը դուրս մնաց աշխարհի առաջնության հետագա պայքարից։

ЧМ: сборная Армении не смогла победить Казахстан (видео)
В последнем туре отборочной группы "Е" чемпионата мира по футболу 2018 года сборная Армении в гостях сыграла вничью с командой Казахстана – 1:1, сообщает пресс-служба НОК Армении.
На 26-й минуте после великолепной передачи Маркоса сборную Армении вывел вперед ее капитан Генрих Мхитарян.
После перерыва хозяевам поля удалось сравнять счет. На 62-й минуте автором гола в составе сборной Казахстана стал Бауржан Турысбек.
После заключительной игры отборочного этапа наша команда в группе "Е" с 7 очками заняла 5-е место. Сборная Армении не смогла выйти в финальный турнир чемпионата мира.