Հանրապետության Նախագահն ընդունել է Հայաստանի հետ բարեկամության և համագործակցության ռուսաստանյան ընկերակցության նախագահին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի հետ բարեկամության և համագործակցության ռուսաստանյան ընկերակցության նախագահ Վիկտոր Կրիվոպուսկովին:
Հանդիպման ընթացքում Վիկտոր Կրիվոպուսկովը Հանրապետության Նախագահին ներկայացրել է իր գլխավորած կազմակերպության գործունեությունն ու առաջիկա ծրագրերը՝ մանրամասն խոսելով հատկապես առաջիկայում Ռուսաստանում Հայաստանի մշակութային օրերի կազմակերպման ուղղությամբ ձեռնարկվող աշխատանքների մասին:
Միջոցառումը կանցկացվի մշակույթի ոլորտում 2016-2018թթ. ՀՀ և ՌԴ միջև համագործակցության ծրագրի շրջանակներում: Հայաստանի հետ բարեկամության և համագործակցության ռուսաստանյան ընկերակցության նախագահը Սերժ Սարգսյանին տեղեկացրել է, որ Ռուսաստանում Հայաստանի մշակույթային օրերի շրջանակներում մայրաքաղաքից բացի միջոցառումներ կանցկացվեն նաև Ռուսաստանի տարածաշրջաններում:
Հանրապետության Նախագահը ողջունել է հայ-ռուսական հարաբերությունների խորացմանն ու երկու ժողովուրդների բարեկամության ամրապնդմանն ուղղված ռուսաստանյան ընկերակցության գործունեությունը և մաղթել հաջողություններ: Նախագահը վստահեցրել է, որ Հայաստանի պետական կառավարման մարմիններն ամենայն օժանդակություն կցուցաբերեն ընկերակցությանը՝ վերոնշյալ նախաձեռնությունների իրականացման գործում:

Президент РА принял председателя Российского общества дружбы и сотрудничества с Арменией
Президент Серж Саргсян сегодня принял председателя Российского общества дружбы и сотрудничества с Арменией Виктора Кривопускова, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
В ходе встречи Виктор Кривопусков представил президенту Республики деятельность возглавляемой им организации и планы на будущее. В частности, он подробно рассказал о работе, ведущейся в направлении подготовки к проведению Дней культуры Армении в России.
Мероприятие будет проведено в рамках Программы сотрудничества РА и РФ в сфере культуры на 2016-2018гг. Председатель Российского общества дружбы и сотрудничества с Арменией проинформировал Сержа Саргсяна, что мероприятия Дней культуры Армении в России, помимо столицы, будут проведены также в регионах России.
Президент Республики приветствовал деятельность Российского общества, направленную на углубление армяно-российских отношений и укрепление дружбы между двумя народами. Президент заверил, что органы государственного управления Армении окажут всяческое содействие обществу в деле реализации этих инициатив.