Սիրիայում սպանվել է «Սպիտակ այրի» մականունով հայտնի բրիտանուհի ահաբեկիչը
Սիրիայում ԱՄՆ օդուժն ոչնչացրել է Իսլամական պետության բրիտանացի ահաբեկիչ Սալի Ջոնսին, որը հայտնի է որպես «Սպիտակ այրի», գրում է բրիտանական The Times պարբերականը՝ իր աղբյուրներին հղումով:
Կին ահաբեկչին սպանել են այս տարվա հունիսին Իրաքի հետ սահմանից ոչ հեռու՝ պաշարված Ռաքքայից փախուստ կատարելու փորձի ժամանակ: Նշվում է, որ նրա հետ միասին մահացել է նաև նրա 12-ամյա որդին:
Նշվում է, որ Ջոնսն իսլամ է ընդունել և ամուսնու՝ միգրանտ Ջունայիդ Հուսեյնի ազդեցության տակի մեկնել է Սիրիա, որտեղ միացել է ԻՊ-ին: Ավելի վաղ Սիրիայում մահացել էր նաև նրա ամուսինը, որը նույնպես ԻՊ ահաբեկիչ էր:

В Сирии убили британскую террористку ИГ по прозвищу Белая Вдова
В Сирии при авиаударе ВВС США, предположительно, погибла примкнувшая к "Исламскому государству" британка Салли Джонс по кличке Белая Вдова. Об этом, как передает РИА Новости, пишет газета Times со ссылкой на источники в британском правительстве.
Сообщается, что Джонс ликвидировали в июне на границе с Ираком. Предположительно, при авиаударе также погиб ее 12-летний сын.
Салли Джонс, известная также как Ум Хусейн Британийя, или Белая Вдова, приняла ислам и под влиянием возлюбленного иммигранта Джунаида Хусейна уехала в Сирию, где они присоединились к ИГ. Джонс увезла в Ракку также своего сына.