Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվել «Այբ» դպրոցի նոր մասնաշենքի բացման արարողությանը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել Երևանում «Այբ» դպրոցի նոր՝ երրորդ մասնաշենքի բացման հանդիսավոր արարողությանը, որի հիմնարկեքը տեղի էր ունեցել դեռևս 2015 թվականին՝ Հանրապետության Նախագահի ներկայությամբ:
Նախագահ Սարգսյանը կրթության և գիտության նախարարի, «Այբ» դպրոցի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի և միջոցառմանը հրավիրված «Այբ»-ի բարերարների ու այլ հյուրերի հետ շրջել է յուրօրինակ ճարտարապետական լուծումներով քառահարկ նոր մասնաշենքում, ծանոթացել ստեղծված պայմաններին, մասնաշենքի տեխնիկական հագեցվածությանը: «Այբ» դպրոցի 4200 քմ. տարածքով նոր մասնաշենքը նախատեսված է 180 աշակերտի համար և հագեցած է ուսումնառության և երեխաների ստեղծագործ ներուժի լավագույնս բացահայտման նպատակով հիմնված բազմաթիվ լաբորատորիաներով, արվեստի ստուդիաներով ու առողջ ապրելակերպը խրախուսող սպորտդահլիճով:

Президент Армении присутствовал на церемонии открытии нового корпуса школы "Айб" (фотографии)
Президент Армении Серж Саргсян присутствовал на торжественной церемонии открытия в Ереване нового, второго корпуса школы "Айб", закладка фундамента которого состоялась еще в 2015 году в присутствии президента Республики, сообщает пресс-служба главы армянского государства.
Президент Саргсян вместе с министром образования и науки, председателем совета попечителей школы "Айб" и приглашенными на мероприятие друзьями школы и другими гостями совершил экскурсию по четырехэтажному новому корпусу, спроектированному со своеобразными архитектурными решениями, ознакомился с созданными условиями, техническим оснащением корпуса.
Новое школьное здание, имеющее площадь 4200 кв.м. предусмотрено для обучения 180 учеников и оснащено многочисленными, основанными с целью наилучшего раскрытия творческого потенциала учеников лабораториями, студиями искусств и поощряющим здоровый образ жизни спортзалом.