Սոմալիում պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 276-ի
Սոմալիի մայրաքաղաք Մոգադիշոյում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 276-ի, ևս 300 մարդ վիրավորել է: Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբոլգում հայտնել է երկրի ինֆորմացիայի նախարար Աբդիռահման Օսմանը:
Հոկտեմբերի 14-ին Մոգադիշոյում հյուրանոցներից մեկի մոտ պայթել է պայթուցիկով լցոնված բեռնատար: Երկու ժամ անց մայրաքաղաքի մեկ այլ թաղամասում ևս մեկ պայթյուն է գրանցվել:
Ահաբեկչական ոչ մի խմբավորում չի ստանձնել պայթյունների պատասխանատվությունը, սակայն վերջին տարինեին Սոմալիում տեղի ունեցած ահաբեկչություններն իրականացվել են «Աշ Շաբաբ» խմբավորման զինյալների կողմից:

276 People Killed in Somalia Attack
The most powerful bomb blast ever witnessed in Somalia's capital killed 276 people with around 300 others injured, abc News reports
The country's information minister called it the deadliest single attack in this Horn of Africa nation.
As angry protesters gathered near the scene of the attack, Somalia's government blamed the al-Qaida linked al-Shabab extremist group for what it called a "national disaster."
However, Africa's deadliest Islamic extremist group, which often targets high-profile areas of the capital, did not comment yet.