Սոմալիում պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 276-ի
Սոմալիի մայրաքաղաք Մոգադիշոյում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 276-ի, ևս 300 մարդ վիրավորել է: Այս մասին Twitter-ի իր միկրոբոլգում հայտնել է երկրի ինֆորմացիայի նախարար Աբդիռահման Օսմանը:
Հոկտեմբերի 14-ին Մոգադիշոյում հյուրանոցներից մեկի մոտ պայթել է պայթուցիկով լցոնված բեռնատար: Երկու ժամ անց մայրաքաղաքի մեկ այլ թաղամասում ևս մեկ պայթյուն է գրանցվել:
Ահաբեկչական ոչ մի խմբավորում չի ստանձնել պայթյունների պատասխանատվությունը, սակայն վերջին տարինեին Սոմալիում տեղի ունեցած ահաբեկչություններն իրականացվել են «Աշ Շաբաբ» խմբավորման զինյալների կողմից:

Число погибших из-за взрыва в Сомали возросло до 276
Число жертв взрыва в столице Сомали Могадишо выросло до 276, еще около 300 человек получили ранения. Об этом, как передает lenta.ru, сообщил в своем Twitter министр информации страны Абдирахман Осман.
14 октября рядом со зданием гостиницы в районе Ходан в Могадишо взлетел на воздух начиненный взрывчаткой грузовик. Спустя два часа еще один взрыв прогремел в районе Мадина. Изначально сообщалось всего о двух десятках жертв.
Ответственность за теракт не взяла ни одна из террористических группировок, однако большинство терактов последнего времени в стране совершались боевиками "Аш-Шабаб", являющейся крылом международной террористической организации "Аль-Каида".