Սաhակաշվիլին չի բացառել, որ Ուկրաինայի իշխանությունները կարող են սպանել իրեն
Վրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաhակաշվիլին, որը նախկինում զբաղեցնում էր Օդեսայի նահանգապետի պաշտոնը, Խարկով քաղաքում կայացած հանրահավաքի ժամանակ վստահություն է հայտնել, որ Ուկրաինայի իշխանությունները կփորձեն իրեն վերացնել:
«Ես հստակ գիտեմ, որ նրանք կփորձեն ինձնից ազատվել: Նրանք կարող են թևերս ոլորել ու ինձ արտաքսել: Նույնիսկ կարող են սպանել, բայց դա խնդիր չէ, ես դրանից չեմ վախենում», - հայտարարել է Սաhակաշվիլին:
Սաhակաշվիլին կոչ է արել աջակիցներին հոկտեմբերի 17-ին մասնակցել Գերագույն ռադայի շենքի առաջ կայանալիք ակցիային, որն ուղղված է հաջակցություն հակակոռուպցիոն բարեփոխումների: Ակտիվիստները պահանջում են ստեղծել հակակոռուպցիոն դատարան, նոր օրենք ընդունել ընտրությունների վերաբերյալ ու չեղարկել պատգամավորների անձեռնմխելիության մասին օրենքը:

Саакашвили заявил, что украинские власти его убьют
Бывший президент Грузии и экс-губернатор Одесской области Михаил Саакашвили на митинге в Харькове выразил уверенность в том, что украинские власти попытаются его устранить. Видеозапись выступления опубликована на странице политика в Facebook, передает РИА Новости.
"Я точно знаю, что они попытаются от меня избавиться. Они могут меня скрутить, депортировать. Даже убить, это не проблема! Я этого не боюсь", - сказал он.
Саакашвили призвал сторонников выйти 17 октября на акцию перед Верховной радой в поддержку антикоррупционных реформ. Среди требований активистов - создание антикоррупционного суда, принятие нового закона о выборах и отмена депутатской неприкосновенности.