Ղազախստան. ՀԱՊԿ «Անխախտ եղբայրություն-2017» զորավարժություններ
Այսօր՝ հոկտեմբերի 16-ին, Ղազախստանի Իլիյսկի զինափորձարանում մեկնարկել են Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խաղաղապահ ուժերի «Անխախտ եղբայրություն-2017» զորավարժությունները, որոնք կշարունակվեն մինչև հոկտեմբերի 20-ը, հայտնում է «Արմենպրես»-ը:
«Վարժանքներին մասնակցում են Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Ռուսաստանի և Տաջիկստանի խաղաղապահ զորակազմերը, Հավաքական խաղաղապահ ուժերի կազմի մեջ մտնող ոստիկանական ստորաբաժանումները: Նաև հրավիրված են Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի, ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի և քարտուղարության ներկայացուցիչները» - ասվում Է հաղորդագրության մեջ:

The Indestructible Brotherhood 2017 military exercises of the CSTO peacekeeping forces kicked off on October 16 in a Kazakhstani military training facility, Armenpress reports.
"The peacekeeping units of Armenia, Belarus, Kazakhstan, Kirgizstan, Russia and Tajikistan are participating in the exercises, as well as the police units within the collective peacekeeping brigades. Representatives of the International Committee of the Red Cross, the CSTO Joint Staff and the Board are also invited," the statement says.