Բակո Սահակյանն ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել
Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 16-ին ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել՝ նվիրված Արցախի Հանրապետության Նախագահի 2017-2020 թվականների ծրագրի հիմնական դրույթներին:
Իր ելույթում Բակո Սահակյանը ներկայացրել է իրականացվելիք աշխատանքների կարեւորագույն ուղղություններն ու առաջադրանքները:
Երկրի ղեկավարն անդրադարձել է պետականաշինության, բանակաշինության, անվտանգության եւ հասարակական կարգի պահպանման, արտաքին քաղաքականության, տնտեսության, սոցիալական, մշակույթի, սպորտի, առողջապահության, ժողովրդագրության, զբոսաշրջության եւ այլ ոլորտներում մոտակա երեք տարիների ընթացքում իրականացվելիք աշխատանքներին ու ծրագրերին:
Նախագահն ընդգծել է, որ ծրագրային դրույթներն արդյունավետորեն կյանքի կոչելու համար անհրաժեշտ է իշխանության բոլոր թեւերի ու կառույցների, պետության ու հասարակական հատվածի համատեղ, կազմակերպված ու համակարգված աշխատանք, որը պահանջում է պարտականությունների կատարման հանդեպ պատասխանատվության բարձր աստիճան:
Նախագահ Սահակյանը համոզմունք է հայտնել, որ մեր ժողովրդի բարեկեցության հետեւողական բարձրացմանը, երկրի անվտանգության ու պաշտպանունակության համակարգի ամրապնդմանն ու ուժեղացմանն ուղղված խնդիրները հաջողությամբ կլուծվեն:
Խորհրդակցության մասնակիցներին Նախագահը ներկայացրել է իր հրամանով նշանակված Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանին՝ մաղթելով հաջողություններ ծառայության մեջ:

Extended Consultation Devoted to the Main Provisions of the Artsakh Republic President's 2017-2020 Program
On October 16 NKR President Bako Sahakyan convened an extended consultation devoted to the main provisions of the Artsakh Republic President's 2017-2020 Program.
In his speech Bako Sahakyan introduced the tasks and pivotal directions of the work to be carried out.
The Head of the State touched upon the activities and projects to be implemented within the next three years in the state building, defense, security and public order protection, foreign policy, economic, social, cultural, sport, health care, demography, tourism and other fields.
The President underlined the importance of coordinated, organized and systematized work of all the power branches and government structures, state and public sectors with a high level of responsibility towards their duties.
President Sahakyan expressed confidence that the issues directed of raising the level of the people's welfare, strengthening the country's security and defense systems would be successfully solved.
President Sahakyan introduced to the attendees of the consultation newly-appointed first deputy commander, chief of staff of the Artsakh Republic Defense Army military unit N19916 major-general Karen Abrahamyan, wishing him success in service.