Բակո Սահակյանն ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել
Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 16-ին ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել՝ նվիրված Արցախի Հանրապետության Նախագահի 2017-2020 թվականների ծրագրի հիմնական դրույթներին:
Իր ելույթում Բակո Սահակյանը ներկայացրել է իրականացվելիք աշխատանքների կարեւորագույն ուղղություններն ու առաջադրանքները:
Երկրի ղեկավարն անդրադարձել է պետականաշինության, բանակաշինության, անվտանգության եւ հասարակական կարգի պահպանման, արտաքին քաղաքականության, տնտեսության, սոցիալական, մշակույթի, սպորտի, առողջապահության, ժողովրդագրության, զբոսաշրջության եւ այլ ոլորտներում մոտակա երեք տարիների ընթացքում իրականացվելիք աշխատանքներին ու ծրագրերին:
Նախագահն ընդգծել է, որ ծրագրային դրույթներն արդյունավետորեն կյանքի կոչելու համար անհրաժեշտ է իշխանության բոլոր թեւերի ու կառույցների, պետության ու հասարակական հատվածի համատեղ, կազմակերպված ու համակարգված աշխատանք, որը պահանջում է պարտականությունների կատարման հանդեպ պատասխանատվության բարձր աստիճան:
Նախագահ Սահակյանը համոզմունք է հայտնել, որ մեր ժողովրդի բարեկեցության հետեւողական բարձրացմանը, երկրի անվտանգության ու պաշտպանունակության համակարգի ամրապնդմանն ու ուժեղացմանն ուղղված խնդիրները հաջողությամբ կլուծվեն:
Խորհրդակցության մասնակիցներին Նախագահը ներկայացրել է իր հրամանով նշանակված Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանին՝ մաղթելով հաջողություններ ծառայության մեջ:

Президент Арцаха провел расширенное совещание
16 октября президент Республики Арцах Бако Саакян провел расширенное совещание, посвященное основным положениям программы президента Республики Арцах на 2017-2020 годы.
В своем выступлении Бако Саакян представил важнейшие задачи и направления дальнейших работ.
Глава государства коснулся программ, которые должны быть осуществлены в течение ближайших 3 лет в сферах государственного и армейского строительства, безопасности и охраны общественного порядка, внешней политики, экономики, социальной политики, культуры, спорта, здравоохранения, демографии, туризма и в других отраслях.
Президент подчеркнул, что для эффективной реализации программных положений необходима совместная, организованная и скоординированная работа всех ветвей и структур власти, государства и общественного сектора, что требует высокой степени ответственности к выполнению обязанностей.
Президент Саакян выразил уверенность, что задачи последовательного повышения благосостояния народа, укрепления и усиления системы безопасности и обороноспособности страны будут успешно решены.
Глава государства представил участникам совещания назначенного его указом первого заместителя командира-начальника штаба воинской части N Армии обороны Республики Арцах генерал-майора Карена Абрамяна и пожелал ему успехов в службе.