Վարչապետը ծանոթացել է «Դվին» հյուրանոցային համալիրի վերակառուցման աշխատանքների ընթացքին
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանն այսօր այցելել է «Դվին» հյուրանոցային համալիրի շինհրապարակ: Նշենք, որ ՀՀ կառավարությունը 2016 թ. մայիսի 5-ին կայացած նիստում հավանություն էր տվել «Դվին» հյուրանոցային համալիրի վերակառուցման ներդրումային ծրագրին:
Վարչապետ Կարապետյանը շրջել է շինհրապարակի տարածքում, ծանոթացել շինարարության և, մասնավորապես, երկաթբետոնե աշխատանքների ընթացքին: Կառավարության ղեկավարին մանրամասներ են ներկայացվել հյուրանոցային համալիրի կառուցվածքի և հետագա քայլերի վերաբերյալ: Նշվել է, որ վերակառուցման աշխատանքները նախատեսվում է ավարտին հասցնել մինչև 2018 թ. սեպտեմբերի 1-ը:
«Դվին» հյուրանոցային համալիրի վերակառուցման ներդրումային ծրագիրն իրականացնում են «Սի-Սի-Ջի Կովկասյան կոմունիկացիոն խումբ» ընկերությունը և «Դավիթ Բեկ Էնթերթեյնմենթս» ՍՊԸ-ն: Ծրագրի համաձայն՝ «Դվինի» վերակառուցումն իրականացվելու է «լյուքս» դասի հինգաստղանի հյուրանոցների միջազգային չափանիշներին համապատասխան: Արդյունքում ստեղծվելու է հյուրանոցային համալիր, որը կլինի Երևանում նման դասի միակ կառույցը՝ 55000 քառ. մետր ընդհանուր մակերեսով: Ներդրումների ընդհանուր ծավալը կազմելու է շուրջ 42 մլրդ ՀՀ դրամ, նախատեսվում է առնվազն 400 աշխատատեղի ստեղծում: Ընդհանուր համալիրը կվերանվանվի և հանդես կգա նոր՝ «Դավիթ Բեկ» բրենդով: Հյուրանոցի հիմնական մրցակցային առավելությունը լինելու են կենտրոնական տեղակայվածությունը, մեծ հողային մակերեսը, ստանդարտ սենյակների ընդհանուր մակերեսի ավելի մեծ չափսը, ժամանակակից և բացառիկ հյուրանոցային ենթակառուցվածքը: Նոր շենքում նախատեսվում է ունենալ մոտավորապես 200 հյուրանոցային համար: Համալիրը ներառելու է նաև բազմաթիվ ենթակառուցվածքներ և կառույցներ, այդ թվում նաև՝ առանձին «Բնակելի բազմաֆունկցիոնալ համալիր» («Apartments Plaza»)՝ բազմահարկ մասնաշենք, որում կլինեն առնվազն 60 «լյուքս» դասի բնակարաններ: Կառուցվելու են նաև ստորգետնյա և վերգետնյա կայանատեղիներ:

Премьер Армении ознакомился с ходом работ по реконструкции гостиничного комплекса "Двин"
Премьер-министр Армении Карен Карапетян 18 октября посетил стройплощадку гостиничного комплекса "Двин". Отмечается, что правительство РА на своем заседании 5 мая 2016 года одобрило инвестиционную программу реконструкции гостиничного комплекса "Двин".
Премьер-министр Карапетян обошел территорию стройплощадки, ознакомился с ходом строительства и, в частности, железобетонных работ. Главе правительства представили подробности относительно структуры гостиничного комплекса и дальнейших шагов. Было отмечено, что работы по реконструкции планируется завершить до 1 сентября 2018 года.
Инвестиционную программу по реконструкции гостиничного комплекса "Двин" осуществляют компания "Кавказская коммуникационная группа Си Си Джи" и ООО "Давид Бек Энтертейнментс".
Согласно программе, реконструкция гостиничного комплекса "Двин" будет осуществлена в соответствии с международными критериями пятизвездочных отелей класса "люкс". В результате будет создан гостиничный комплекс, который будет единственным в Ереване строением такого класса общей площадью 55000 квадратных метров. Общий объем инвестиций составит около 42 млрд драмов, планируется создание как минимум 400 рабочих мест. В целом комплекс будет переименован и станет функционировать с новым брендом - "Давид Бек". Основными конкурентными преимуществами гостиницы будут центральное расположение, большая территория, больший размер площади стандартных номеров, современная и уникальная гостиничная инфраструктура. Планируется, что в новом здании будет около 200 гостиничных номеров. Комплекс будет также включать многочисленные инфраструктуры и строения, в том числе отдельный многоэтажный корпус "Многофункциональный жилой комплекс" ("Apartments Plaza"), в котором будет не менее 60 квартир класса "люкс". Будут также построены подземные и наземные автостоянки.