Բակո Սահակյանն ընդունել է մեքսիկացի պատգամավորներին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 24-ին ընդունել է Մեքսիկայի Միացյալ Նահանգների Պատգամավորների պալատի Մեքսիկա-Հայաստան բարեկամության խմբի պատվիրակության անդամներին:
Հանդիպմանը քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր: Առանձնակի ուշադրություն է դարձվել խորհրդարանական կապերի հաստատմանը, հասարակական և մարդասիրական հարթություններում փոխգործակցության զարգացմանը:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, Արցախի Հանրապետության Ազգային Ժողովի փոխնախագահ Վահրամ Բալայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Республики Арцах принял депутатов из Мексики
Президент Республики Арцах Бако Саакян 24 октября принял членов делегации Группы дружбы Мексика-Армения Палаты депутатов Соединенных Штатов Мексики.
На встрече был обсужден ряд вопросов, представляющих взаимный интерес. Особое внимание было уделено налаживанию парламентских связей, развитию сотрудничества в общественной и гуманитарной сферах.
Во встрече приняли участие заместитель председателя Национального Собрания Республики Армения Эдуард Шармазанов, заместитель председателя Национального Собрания Республики Арцах Ваграм Балаян, другие должностные лица, сообщает пресс-служба президента Республики Арцах.