Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ Լոռու մարզի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 27-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Լոռու մարզի պատվիրակությանը՝ մարզպետ Արթուր Նալբանդյանի գլխավորությամբ, հայտնում է արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են Լոռու մարզի և Արցախի շրջանների միջև փոխգործակցությանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է Լոռու մարզի և Մարտակերտի շրջանի միջև սերտ կապերի առկայությունը՝ հավելելով, որ երկու հայկական պետությունների վարչական միավորումների միջև համագործակցության ամրապնդումն ու ընդլայնումը թույլ է տալիս արդյունավետորեն կյանքի կոչել բազմաթիվ ծրագրեր

NKR President Received Delegation of the Lori Region of Armenia
On October 27 Artsakh Republic President Bako Sahakyan received delegation of the Lori Region of the Republic of Armenia headed by its governor Arthur Nalbandyan, the press service of NKR President informs.
Issues related to cooperation between the Lori Region and Artsakh regions were on the discussion agenda.
The Head of the State noted with appreciation close links between the Lori Region and the Martakert region, adding that strengthening and enlarging cooperation between the administrative entities of the two Armenian states enabled to realize efficiently numerous programs.