Բակո Սահակյանն ընդունել է ՀՀ Լոռու մարզի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 27-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Լոռու մարզի պատվիրակությանը՝ մարզպետ Արթուր Նալբանդյանի գլխավորությամբ, հայտնում է արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Հանդիպմանը քննարկվել են Լոռու մարզի և Արցախի շրջանների միջև փոխգործակցությանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
Երկրի ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է Լոռու մարզի և Մարտակերտի շրջանի միջև սերտ կապերի առկայությունը՝ հավելելով, որ երկու հայկական պետությունների վարչական միավորումների միջև համագործակցության ամրապնդումն ու ընդլայնումը թույլ է տալիս արդյունավետորեն կյանքի կոչել բազմաթիվ ծրագրեր

Президент Арцаха принял делегацию Лорийского региона Армении
27 октября президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию Лорийского региона Республики Армения во главе с губернатором Артуром Налбандяном.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества между Лорийским регионом и районами Арцаха.
Глава государства с удовлетворением отметил наличие тесных связей между Лорийским регионом и Мартакертским районом, добавив, что укрепление и расширение сотрудничества между административными единицами двух армянских государств позволяет эффективно реализовывать многочисленные программы, передает пресс-служба президента Республики Арцах.