ՆԱՏՕ-ում ՀՀ առաքելության նոր ղեկավար
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով Գագիկ Հովհաննիսյանը նշանակվել է Հյուսիս-Ատլանտյան պայմանագրի կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության առաքելության ղեկավար, հայտնում է «Արմենպրես»-ը։
«Ղեկավարվելով 2005 թվականի փոփոխություններով Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 55-րդ հոդվածի 8-րդ կետով` ո ր ո շ ու մ ե մ. Գագիկ Հովհաննիսյանին նշանակել Հյուսիս-Ատլանտյան պայմանագրի կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության առաքելության ղեկավար (նստավայրը` Բրյուսել» - ասվում է հրամանագրում:
Հանրապետության Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Արմեն Եդիգարյանն ազատվել է Հյուսիս-Ատլանտյան պայմանագրի կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության առաքելության ղեկավարի պաշտոնից:

Новый руководитель миссии Армении в НАТО
Указом президента Сержа Саргсяна Гагик Ованисян назначен главой миссии Республики Армения в НАТО, передает "Арменпресс".
"Руководствуясь п.8 ст.55 поправок 2005г. в Конституции Республики Армения, решаю: назначить Гагика Ованисяна руководителем миссии Республики Армения в Организации северо-атлантического договора (резиденция в Брюсселе)", - говорится в указе.
Другим указом президента, Армен Егиазарян освобожден с должности руководителя миссии Республики Армения в Организации северо-атлантического договора.