Հռոմի պապը խոստովանել է, որ երբեմն քնում է աղոթքի ժամանակ
Հռոմի պապ Ֆրանցիսկոսը խոստովանել է, որ երբեմն քնում է աղոթքի ժամանակ։ Այս մասին նա ասել է իտալական կաթոլիկ TV2000 հեռուստաալիքի հետ հարցազրույցում։
«Ես մի քանի անգամ քնել եմ աղոթքի ժամանակ։ Նույնը պատահել է նաև սուրբ Թերեզայի հետ. նա ասում էր, որ Աստված սիրում է, երբ ինքը քնում է», - պատմել է Ֆրանցիսկոս պապը։
Նա նաև նշել է, որ իր համար դա «բազմաթիվ միջոցներից մեկն է՝ սրբացնելու Աստծու անունը և նրա ձեռքերում զգալու իրեն երեխա»։ Ֆրանցիսկոս պապը հիշեցրել է սաղմոսներից մեկի մասին, որում աղոթք անողը համեմատվում է հոր ձեռքերում քնող երեխայի հետ:

Папа Римский Франциск признался, что иногда засыпает во время молитвы
Папа римский Франциск признался во вторник, что иногда засыпает во время молитвы. Об этом 80-летний понтифик заявил в интервью итальянскому католическому телеканалу TV2000, передает ТАСС.
"Несколько раз я засыпал во время молитвы. То же случалось и со святой Терезой из Лизьё: она говорила, что Господь любит, когда она засыпает", - рассказал глава Римско-католической церкви.
Он отметил, что для него это "один из многих способов освятить имя Бога и почувствовать себя ребенком на его руках". Понтифик напомнил об одном из псалмов, в котором молящийся сравнивается с ребенком, засыпающим на руках отца.