Արաբական կոալիցիան Իրանին սպառնում է պատերազմով
Սաուդյան Արաբիայի գլխավորած արաբական կոալիցիան Իրանի կողմից Եմենի ապստամբների ցուցաբերվող աջակցությունն այլևս գնահատելու է որպես պատերազմի գործողություն: Այս մասին ասվում է կոալիցիայի տարածած հաղորդագրությունում:
Կոալիցիայի հրամանատարությունը նաև հայտարարել է, որ փակում է Եմենի ցամաքային, օդային և ջրային սահմաններն՝ ընդգծելով, որ շրջափակումը չի վերաբերում կոալիցիայի վերահսկողության տակ Եմեն տեղափոխվող մարդասիրական բեռներին:
Հիշեցնենք, նախօրեին էր-Ռիադի օդանավակայանում պայթյուն է որոտացել, ինչը պատճառ է դարձել Եմենի ապստամբների կողմից արձակված բալիստիկ հրթիռը:

The Arab Coalition fighting against the Houthi militia in Yemen declared that it considered the intercepted missile attack on Riyadh on Friday a blatant and direct military aggression by the Iranian regime, which may amount to an act of war against Saudi Arabia, Al Arabiya reports.
The coalition affirmed the kingdom’s right to legitimate defense of its territory and people as stated in Article 51 of the Charter of the United Nations.The statement reads:
"Saudi Arabia also has a right to respond to Iran at the appropriate time and manner, supported by international law and in accordance with its inherent right to defend its territory, its people and its interests protected by all international conventions."