Կոլումբիայում 12 տոննա քաշով կոկաինի ռեկորդային խմբաքանակ են բռնագրավել
Կոլումբիայի ոստիկանությունը 360 դոլար արժողությամբ 12 տոննա կոկաին է բռնագրավվել, հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները:
Կոլումբական իշխանությունների փոխանցմամբ՝ թմրանյութի խմբաքանակը պատկանել է «Դել Գոլֆո կլան» զինված խմբավորմանը, որը վերահսկում է թմրանյութերի շուկան նախկինում Կոլումբիայի Հեղափոխական զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող շրջաններում: Առգրավման գործողությանը մասնակցել են 400 իրավապահներ:
Կոլումբիայի նախագահ Խուան Մանուել Սանթոսը նշել է, որ սա երկրի պատմության մեջ թմրանյութի ամենամեծ խմբաքանակի առգրավումն է:

В Колумбии изъяли рекордную партию кокаина в 12 тонн
Полиция Колумбии перехватила 12-тонную партию кокаина стоимостью около $360 млн, сообщает Интерфакс со ссылкой на колумбийскую радиостанцию "Караколь".
Президент Колумбии Хуан Мануэль Сантос назвал это событие крупнейшим в истории страны изъятием партии наркотиков.
Запрещенные вещества были обнаружены на одной из ферм в схроне, оборудованном в земле и прикрытом банановыми листьями. В операции по изъятию наркотиков принимали участие около 400 офицеров полиции, занимающихся борьбой с незаконным оборотом наркотиков.
Власти отмечают, что партия кокаина принадлежала картелю "Клан дель Гольфо" - вооруженному формированию, контролирующему черный рынок наркотиков в регионах, ранее занятых Революционными вооруженными силами Колумбии.