Կոլումբիայում 12 տոննա քաշով կոկաինի ռեկորդային խմբաքանակ են բռնագրավել
Կոլումբիայի ոստիկանությունը 360 դոլար արժողությամբ 12 տոննա կոկաին է բռնագրավվել, հայտնում են տեղական լրատվամիջոցները:
Կոլումբական իշխանությունների փոխանցմամբ՝ թմրանյութի խմբաքանակը պատկանել է «Դել Գոլֆո կլան» զինված խմբավորմանը, որը վերահսկում է թմրանյութերի շուկան նախկինում Կոլումբիայի Հեղափոխական զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող շրջաններում: Առգրավման գործողությանը մասնակցել են 400 իրավապահներ:
Կոլումբիայի նախագահ Խուան Մանուել Սանթոսը նշել է, որ սա երկրի պատմության մեջ թմրանյութի ամենամեծ խմբաքանակի առգրավումն է:

Colombian Police Seized a Record Batch of Cocaine of 12 tons
Police in Colombia intercepted a 12-ton batch of cocaine worth about $ 360 million, Interfax reported citing the Colombian radio station Karakol.
Colombian President Juan Manuel Santos called this event the largest seizure of a consignment of drugs in the history of the country.
Prohibited substances were found on one of the farms covered with banana leaves. About 400 police officers involved in the fight against drug trafficking took part in the drug seizure operation.
Authorities noted that the cocaine belonged to the cartel "Clan del Golfo" - an armed group that controls the black drug market in regions formerly occupied by the Revolutionary Armed Forces of Colombia.